SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
1. Administratīvā atbildība un administratīvais pārkāpums ietilpst administratīvajās tiesībās, kuru uzdevums ir radīt apstākļus publiskās administrācijas optimālai administratīvai darbībai.
2. Administratīvā atbildība ir fiziskas personas vai amatpersonas atbildība valsts priekšā par administratīvo pārkāpumu - par prettiesisku darbību vai bezdarbību, kura apdraud valsts un sabiedrisko kārtību, īpašumu, cilvēktiesības, pilsoņa tiesības vai noteikto pārvaldes kārtību. Administratīvā atbildība fiziskām personām iestājās sasniedzot 14 gadu vecumu.
3. Administratīvajai atbildībai ir raksturīgi šādi principi – administratīvā atbildība: iestājas tikai par prettiesisku darbību/bezdarbību un uzvedību, paredzēta tikai par tiesībpārkāpēja patiesu un likumos noteiktā kārtībā pierādītu vainu, jābūt lietderīgai, jābūt taisnīgai, jāspēj nodrošināt soda neizbēgamību par izdarīto tiesībpārkāpumu.
4. Administratīvais pārkāpums ir prettiesiska rīcība, par kuru ir paredzēta atbildība.
5. Administratīvo pārkāpumu raksturo četras pazīmes - sabiedriskā bīstamība, prettiesiskums, vainīgums, sodāmība.
6. Jebkurš pārkāpums var tikt uzskatīts par administratīvo pārkāpumu tikai tajos gadījumos, ja tiek konstatēts administratīvā pārkāpuma sastāvs – objekts, objektīvā puse, subjekts, subjektīvā puse.
7. Šī brīža spēkā esošajā Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir definēti visi iespējamie pārkāpumu veidi nenošķirot tos pa konkrētām nozarēm.
…