Secinājumi
Darba mērķis bija izpētīt akupunktūras izmantošanu sāpju gadījumos. Mērķi sasniedzu. Tika izpildīti izvirzītie uzdevumi.
Teorētiskajā daļā iespējams apskatīt sāpju vispārējo aprakstu, akupunktūras aprakstu un adatu terapijas saistību ar izplatītākajiem sāpju sindromiem. Anketā iekļauti jautājumi par sāpēm, adatu terapiju un dota iespēja respondentam izvērtēt efektīvāko sāpju novēršanas metodi. Tādējādi secinu, ka:
1. Pētnieciskajā daļā apstiprinājusies izvirzītā hipotēze – sāpju gadījumos adatu terapiju izmanto mazāk nekā medikamentozo ārstēšanu. 48 (86 %) respondenti lieto pastāvīgi vai periodiski medikamentus sāpju gadījumā, tikai 5 (8 %) respondenti sāpju gadījumā lietojuši adatu terapiju. Kā arī par efektīvāko ārstēšanas metodi 38 (28 %) respondenti uzskata medikamentozo ārstēšanu, tikai 9 (6 %) respondenti atzīmē adatu terapiju.
2. Ārsti visai skeptiski uztver adatu terapiju un biežāk rekomendē medikamentozo ārstēšanu un masāžas.
3. Adatu terapijas mazais pieprasījums skaidrojams ar informācijas trūkumu, tā pieejamību, augsto izmaksu, kā arī bailēm no adatām un iespējamību inficēties ar C, B hepatītu un HIV.
4. Respondentu biežākās sūdzības ir galvassāpes un muguras sāpes.
5. Muguras sāpes ir ne tikai vecāka gada gājuma cilvēkiem, bet arī jauniešiem (18 – 25 gadus veciem).
6. Ibumetīns ir populārākais medikaments sāpju novēršanai.
7. Adatu terapija spēj palīdzēt sāpju gadījumos, bet sāpēm ir tendence atgriezties.
8. Masu mēdiji (televīzija, radio, prese) sniedz maz informācijas par adatu terapiju.
…