Par alkoholu es izvēlējos šo referātu rakstīt tādēļ, ka mēs dzīvojam laikā, kad alkohols ir “neatņemama” dzīves sastāvdaļu. Alus kauss kļuvis par tautas vienotāju ne tikai Līgo vakarā, bet arī hokeja čempionāta laikā. Jaunā gada svinības daļai cilvēku visdrīzāk asociējas nevis ar eglīti, bet gan ar šampanieti, bet smalka vakariņu maltīte nav iedomājama bez vīna. Ir pieejams plašs alkoholisko dzērienu klāsts, izvēle ir atkarīga tikai no gaumes, pārliecības un maka biezuma. Mūsdienās, redzot plašo alkoholisko dzērienu piedāvājumu un pielietojumu, tiek aizmirsta to patiesā ietekme uz organismu. Pastāv uzskats, ka alkohols palīdz atbrīvoties no ikdienas problēmām, ļauj justies pacilātiem un jautriem, vairo drosmi un pašapziņu. Taču tās ir maldīgas izjūtas. Alkohols ir spēcīga narkotika, kas rada atkarību, īpaši, ja tas tiek lietots daudz un bieži.
No visiem ķīmiskajiem savienojumiem, kas pieder alkoholu grupai par svarīgāko tiek uzskatīts etanols jeb etilspirts, kas iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu. Etilspirtu iegūst gan no kartupeļiem, graudiem un bietēm, gan no papīrrūpniecības blakusproduktiem.
Alkohola iedarbība uz centrālo nervu sistēmu atkarībā no izdzertā alkohola daudzuma (40° degvīns uz nedzērāju). (I. Purviņš. Praktiskā farmakoloģija, 1997, 122. lpp.)…