1. Ievads
Referātā tiek apskatīti anketu sastādīšanas principi un apstrādes metodes, tiek sniegta informācija par tipiskas anketas plusiem un mīnusiem un ir apkopota informācija par to, kā pareizi sastādīt anketu un kā izvairīties no kļūdām, lai sasniegtu pētījuma mērķus un veikt veiksmīgo aptauju.
Referāta sagatavošanas procesā tika izmantotas gan dažādas mācību grāmatas, gan interneta plašos resursus un dažādā veidā sastādītas anketas.
No pareizas anketas veidošanas ir atkarīga jebkura pētījuma veiksme, datu un cita veida nepieciešamas informācijas precizitāte.
Mūsdienās anketēšana ir ļoti izplatīta metode, jo tā ir vienkārša un ar mazām izmaksām, salīdzinot ar citiem mārketinga pētījumu veidiem, tādēļ, daudzi uzņēmumi pielieto anketēšanu savā darbībā. Dažkārt klientiem liekas, ka aptaujas anketas ir lieka laika tērēšana, bet patiesībā tas, ka klients ievelk ķeksīti vienā atbilžu variantā, gala rezultātā var izmainīt visas kompānijas stratēģiju un uzlabot tās darbību.
2. Anketas definīcijas
Sākumā kas tad īsti ir anketēšana? Anketas?
Aptaujas metode var tikt realizēta izmantojot anketēšanu vai standartizētās intervijas kā informācijas iegūšanas veidu.
Anketēšana ir informācijas iegūšanas veids izmantojot noteiktā veidā organizētu jautājumu kopumu, ko dēvē par anketu.
Anketa ir noteiktas problēmas specifiskās informācijas iegūšana tādā veidā, lai iegūtie datu (informācijas) rezultāti pēc analīzes un interpretācijas labāk novērtē (atspoguļo) problēmu. Tas ir pētījuma svarīgs elements, tāpēc tās sagatavošana un izpildīšana (administrācija) prasa profesionālo kompetences, speciālās zināšanas.
Anketēšana ir pirmreizējo datu vākšanas veids, tā arī saistīta ar to datu novērošanu, apsekojumu un eksperimentu.
Anketa sastāv no jautājumiem, kas adresēti respondentam atbildēšanai uz tiem.
…