Studiju darbs ir izstrādāts priekšmetā uzņēmējdarbības ekonomika latviešu valodā.
Studiju darbam ir mācību saturs un praktiskā nozīme.
Studiju darbs sastāv no divām daļām - teorētiskās un aprēķinu daļas. Pirmajā daļa ir sniegta informācija par apgrozāmajiem līdzekļiem un to klasifikāciju, svarīgākajām funkcijām un optimālā lieluma noteikšanu, kā arī formulas par materiālo krājumu aprites koeficientu un aprites ilgumu. Otrajā daļā ir sniegta informācija par SIA “Dižmežs”, kura dati ir ņemti par pamatu aprēķinos, kā arī tiek rēķināti dažādi aprites koeficienti un krājumu aprites vidējais ilgums.
Šī studiju darba tēma ir uzņēmuma apgrozāmie līdzekļi. Tā ir interesanta un aktuāla tēma, jo katra uzņēmuma līdzekļu lielu daļu veido apgrozāmie līdzekļi, kas ir ļoti svarīgi priekš katra uzņēmuma. Apgrozāmajos līdzekļos ir tādas sastāvdaļas kā izejvielas, nepabeigtie ražojumi, naudas līdzekļi un citi, kas katru dienu tiek izmantoti uzņēmuma darbībā un nodrošina tā veiksmīgu funkcionēšanu.
Studiju darba mērķis ir iepazīties ar apgrozāmo līdzekļu sastāvu un veikt aprēķinus, kas attiecas uz konkrēta uzņēmuma apgrozāmajiem līdzekļiem.
Studiju darba uzdevumi ir:
noskaidrot, kas ir apgrozāmie līdzekļi;
iepazīties ar apgrozāmo līdzekļu sastāvu un raksturot to;
raksturot apgrozāmo līdzekļu galvenās funkcijas;
noskaidrot, kā var noteikt optimālo apgrozāmo līdzekļu sastāvu;
veikt aprēķinus, kas parāda uzņēmuma krājumu aprites ātrumu;
sniegt secinājumus un izstrādāt priekšlikumus uzņēmuma darbības uzlabošanai.
Apgrozāmie līdzekļi ir aktīvi, kurus paredzēts izlietot viena gada vai ražošanas cikla laikā.
Apgrozāmie līdzekļi ir visi resursi, kas ir tieši saistīti ar uzņēmuma darbības ciklu, kā arī visi debitoru parādi, kuru termiņš beidzas 12 mēnešu laikā.…