Kustību – izpaužas dažādu kustību un to sistēmu iegaumēšanā, saglabāšanā, atpazīšanā un reproducēšanā. Šim atmiņas veidam ir liela nozīme dažādu darba un praktiskās dzīves iemaņu apguvē. Par cilvēkiem, kas apveltīti ar šo atmiņas veidu, dažkārt mēdz teikt, ka viņiem ir “zelta rokas“. Vingrotāji ar labu kustību atmiņu viegli atceras kustību secību un veselas vingrojumu sistēmas. Šis atmiņas veids ļoti nozīmīgs baletā. Kustību atmiņa atvieglo svešvalodas vārda pareizu uzrakstīšanu, ja tas jau vienreiz rakstīts.
Emocionālā - izpaužas jūtu jomā. Pārdzīvotās un atmiņā paturētās jūtas var kalpot kā pamudinājums darbībā vai atturēt no darbības, kas jau reiz bijusi saistīta ar negatīvām emocijām. Nereti emocionālā atmiņa mēdz būt stiprāka par loģisko. Emocionālā atmiņa ir ļoti nozīmīga aktiera un dzejnieka spēju raksturā.
Tēlainā – izpaužas spējā labi iegaumēt un saglabāt atmiņā redzētās dabas ainas, dzīves situācijas, skaņas, smaržas, garšas. To savukārt var iedalīt redzes, dzirdes, taustes, ožas, garšas atmiņā.
Redzes – liela nozīme tēlotājā mākslā, jo tā paver iespējas daiļradē operēt ar spilgtiem atmiņa tēliem. Dažreiz sastopami cilvēki, kuriem piemīt t.s. eidētiskā atmiņa ( no grieķu vārda eidos – tēls). Viņu atmiņa glabā un ļauj to ātmiņā”aplūkot ar lielu precizitāti ilgāku laiku.
Dzirdes – ļoti nozīmīga mūziķiem. Spilgtu precīzu dzirdes atmiņu sauc par fenomenālu.
…