Kad lielāko pasaules valstu iedzīvotājus lūdza atbildēt uz jautājumu «Kurš no emocionālajiem stāvokļiem jums izraisa vislielāko diskomfortu?», gandrīz vai visos gadījumos atbilde bija viena — BAILES. Arī no dzīves… Arī no nāves… Kāpēc tad cilvēkam jābaidās no nāves, ja viņam ir tik baisi dzīvot? Paradokss! Varbūt bailes izraisa pašas…bailes?
Zinātnieki konstatējuši, ka bailes no dzīves izraisa pats piedzimšanas moments — spilgtā gaisma, savādie trokšņi, tik neviesmīlīgā uzņemšana: tikko piedzimušam jau uzšauj pa dupsīti un liek bļaut, sak, parādi, nu, kāda ir tava balstiņa!
Bailes no nāves cilvēkos izraisa nepārdomātu pārtikas produktu lietošana; konstatēts, ka veģetārieši ir psiholoģiski stabilāki un tik ļoti nepakļaujas stresam. Domā, ka dzīvnieka pirmsnāves bailes tiek nodotas cilvēkam, lietojot ar tām «inficētu» gaļu.
Lai apzīmētu bailes , visai bieži mūsdienās tiek lietots specifiski medicīniskais termins «fobijas» - bailes no kādas domas, parādības, situācijas u. c., bet tas lietas būtību principiāli nemaina: bailes ir un paliek bailes.
Pasaulē tiek veikti nopietni mēģinājumi tās klasificēt. Ir atklāts, ka dažādu veidu bailes (bailīgums) ir viens no iekšēji apspiestajiem un viens no visbiežāk sastopamajiem cilvēka psiholoģiskajiem aizsargmehānismiem. Ja tās nav efektīvi pārvarētas, bailes ar laiku var izraisīt visai nopietnus veselības traucējumus. Parasti šajā gadījumā tiek pieminētas depresija, šizofrēnija, neiroze un histērija. Bet tās būtībā ir šo personības apslēpto problēmu sekas — ārstu noteiktās diagnozes, kurām jāatrod cēloņi. Visbiežāk tie ir individuāli. Bailes ir viens no tiem pavadoņiem, kas iet blakus cilvēkam no viņa dzimšanas līdz nāvei.…