Darba vieta bija aprīkota ar datora termināli un tālruni, lai varētu veikt parastos biroja pienākumus. “Tradicionālā fiziskā aktivitāte” palielināja aktīvā transporta (piemēram, riteņbraukšanas) izmantošanu pirms un pēc darba. Visiem dalībniekiem motivācijai bija nodrošināts soļu skaitītājs (Yamax Digi-walker SW700, Tokija, Japāna). “Biroja ergonomika” koncentrējās uz datora darbstacijas uzstādīšanu, “aktīvu” sēdēšanu (pārvietošanos krēslā) un datora uzdevumu sadalīšanu. Sēdēšanas laiks, ilgstošs sēdēšanas laiks, sēdēšanas pārtraukumus, viegla aktivitāte un mērena / augsta aktivitāte darba dienās un darba laikā tiks mērītas pirms un pēc 12 nedēļu intervences perioda [7].
Pētījuma rezultāti parādīja ievērojamu sedējoša darba laika samazināšanos un ievērojamu pārtraukuma / sedējoša darba laika apjoma pieaugumu visiem dalībniekiem; tajā pašā laikā darba laikā ievērojami palielinājās viegla un mērena / augsta aktivitāte [7].
5. Secinājumi
Sēdoša darba darītājiem, kuriem muskuļi ilgstoši ir saspringtā stāvoklī un tiek saspiesti mugurkaula skriemeļi, var rasties izmaiņas mugurkaulā, veidoties kakla, krūšu un jostas daļas izmaiņas skriemeļos, kā arī parādīties galvassāpes un citi veselības traucējumi.
Iejaukšanas pasakumi darbavietā var samazināt sēdēšanas laiku, palielināt pārtraukumu biežumu, palielināt biroja darbinieku aktivitāti un samazināt kaklu un plecu sāpes.
…