Teles dzīvmasa atnesoties – 460 kg, tātad vidējais dzīvmasas pieaugums (460 – 40 =420 kg). Vienīgie ieņēmumu avoti ataudzējamo teļu uzturēšanā ir no kūtsmēslu pārdošanas un dzīvmasas pieauguma. Bruto segums 2 dzīvnieku grupai ir 742.8 Ls, tātad, audzējot teles par nākotnes piena govīm bilance ir pozitīva. Valsts atbalsts ir neliels atvieglojums ataudzējamo teļu audzēšanas periodā, jo to uzturēšana divus gadus, līdz tās kļūst par piena govīm bez atbalsta var būt ar zaudējumiem.
Secinājumi
1. Modeļsaimniecības augsnes ir lieliski piemērotas zālāju audzēšanai, tāpēc tiek izvēlēti augstražīgi zālāju sēklu maisījumi un sarkanais āboliņš tiek sēts tīrsējā.
2. Nepieciešamais sausnas daudzums vienai slaucamai govij diennaktī ir 16.2 kg, tas tiek nodrošināts, izēdinot dažāda veida barību – skābbarību, pļavu un sarkanā āboliņa sienu, spēkbarību – miežiem un tritikāli.
3. Ziemas periodā slaucamās govis tiek pilnvērtīgi nodrošinātas ar visām nepieciešamajām barības vielām.
4. Klimatiskie apstākļi Latvijā ir piemēroti govkopības attīstībai, jo nodrošina liellopus ar vislētāko barību – ganību zāli un no zāles pagatavo lopbarību – skābsienu, skābbarību un sienu.
5. Barības vielu trūkums dažādu vecuma grupu teļiem tiek segts, izēdinot melasi, mikroelementiem un vitamīniem.
6. Aprēķinot bruto segumu kopā ar atbalstu visām dzīvnieku grupām bilance ir pozitīva un tas ir 18685.3 Ls iegūst no visām dzīvnieku grupām gadā.
…