Pirmdiena.
Apakštemats- Sniegs.
Dominante- daba (runa,rokdarbi).
Mērķis.
Emocionālas attieksmes veidošana pret sniegu ar to rotaļājoties un eksperimentējot.
Uzdevumi- 1. Sniegt bērniem aprakstošu stāstījumu par ziemu.
2. Raksturot sniega un ledus īpašības.
3. Aktivizēt vārdu krājumā vārdus- putenis, kupena, sniega sega.
4. Vingrināt stāstīt prasmi, paužot savu attieksmi pret gadalaiku ziema.
5. Attīstīt prasmi noklāt ar dziju telpisku priekšmetu, veidojot sniega piku.
Izmantotie materiāli: no papīra izplēsti ledus gabali, avīze, balta dzija, šķēres.
Dienas gaita un saturs.
Rīta cēliens- Bērnu sagaidīšana, sasveicināšanās, individuālas sarunas ar bērnu vecākiem. Bērni, kas pirmie ieradušies grupā, palīdz audzinātājai sakārtot dienas centriņus un nolikt šīs dienas pašus svarīgākos materiālus. Audzinātāja kopā ar bērniem sagatavo materiālus nodarbībām- rokdarbu nodarbībai bērni palīdz izšķirot baltās dzijas kamoliņus. Bērniem ļoti patīk un viņi pat šad un tad piedāvā savu ideju kādu materiālu vēl vajadzētu nodarbībā.
Rīta aplis- Bērni kopā ar skolotāju noskaidro dienu, datumu, mēnesi. (skat. pielikumu Nr.1)
Nodarbības gaita- audzinātāja noskaita dzejoli:
Puteni putini,
Bērniem vaigus kutini!
Būs sniedziņš,
Būs prieciņš. (A. Tomkalne)
Audzinātāja jautā bērniem": Kā jūs domājat, kas ir putenis?" Bērni atbild, ka putenis ir tad kad snieg daudz sniegs. Audzinātāja jautā kāds vējš ir ārā, kad saka, ka puteņo. Bērni atbild, ka stiprs vējš. Audzinātāja piekrīt bērnu atbildēm un papildina, ka vējš ceļ gaisā sniegpārslas un tās gaisā virpuļo. Audzinātāja jautā:" Un kā jūs domājat kas ir kupena?" Bērni atbild, ka daudz sniegpārsliņu vienā čupā. Audzinātāja stāsta:" Bērni, ja sniegi snieg, tad ir skaidri zināms, ka klāt ir ziema. Un sniegs var būt dažāds. Aukstā laikā tas ir irdens, bet siltākās dienās tas krīt biezām salipušām pārslām. No tāda sniega var celt sniega celtnes, sniegavīrus un veidot pikas (slapjš sniegs). Audzinātāja jautā bērniem:" Vai sniegam ir garša un smarža? Kā skan sniega klusums? Vai sniegpārsliņas var savākt un uzglabāt līdz vasarai? Kāpēc nevar? Kādus labus darbus dara sniegs? Kas ir sniega sega un vai tā ir silta?“ …