Cilvēks pilnvērtīgi var attīstīties tikai sociālajā vidē, pārņemot apkārtējās sociālās vides pieredzi, tiek apgūtas zināšanas, attieksmes, prasmes, veidojas vērtību orientācijas uzvedība, bērns apgūst sociālās lomas (41)
Nozīmīgākais priekšnosacījums veiksmīgām mācībām, skolēnu saskarsmes kultūras un vērtīborientācijas attīstībai ir mācību vide, kas skolēnam ļauj sajust un noticēt tam, ka viņi paši var izdarīt daudz, labvēlīga un optimistiska gaisotne stundās, kas rada drošības un aizsargātības izjūtu un sniedz iespējas katram bez bažām mēģināt, kļūdīties, mācīties no savām un citu kļūdām. (24)
Izglītības pieejamības un vienlīdzīgu izglītības iespēju nodrošināšana ir nozīmīgs faktors sekmīgai valsts un sabiedrības attīstībai kopumā. Sabiedrības sociālā noslāņošanās un atsevišķu sabiedrības grupu sociālā atstumtība rada draudus sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai. Izglītības pieejamības problēma izpaužas kā atšķirības kvalitatīvas izglītības nodrošinājumā starp laukiem un pilsētām. Izglītības pakalpojumi nav vienlīdz pieejami bērniem ar speciālām vajadzībām, bērniem no maznodrošinātajām un riska ģimenēm. Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 9000 bērnu ar speciālām vajadzībām, no kuriem integrēti parastajās skolās ir nepilni divi tūkstoši bērnu. (2)
Pētījuma objekts: integrācija.
Pētījuma priekšmets: bērnu ar speciālajām vajadzībām integrācija vispārējas izglītības iestādēs.
Pētījuma mērķis: izpētīt bērnu ar speciālajām vajadzībām integrāciju skolās un tās metodes, kuras pozitīvi veicinātu to labklājību.
Pētījuma uzdevumi:
1.Izpētīt pedagoģiskā un psiholoģiskā rakstura literatūru.
2.Analizēt
3.Veikt anketēšanu bērnu vecāku/aizbildņu vidū.
4.Apkopot iegūtos rezultātus.
Hipotēze: ja sbiedrība nāktu bērniem ar speciālajām vajadzībām pretī, tad to integrācija noristu labvēlīgāk.…