Secinājumi
Pētījuma laikā tika sasniegts darba autores mērķis. Apkopojot rezultātus, darba autore nonāca pie sekojošiem secinājumiem:
1. Sākumskolas bērnu psihiskās attīstības robežas nosaka bērna individuālās attīstības līmenis un īpatnības.
2. Sākumskolā bērns pārvalda savas ķermeņa kustības, spēj veikt sarežģītas kustības un saskaņot ķermeni, tam ir daudz fiziskās enerģijas, kā arī ir labi attīstīta smalkā motorika.
3. Brīvais laiks izmantojams sevis pilnveidošanai un tā piepildījums atspoguļo dzīves kvalitāti: svarīgs ir ne tik daudz brīvā laika ilgums, kā tā saturs.
4. Brīvais laiks ir lieta, kas bērnos rada prieku un laimi, jo tajā viņi var justies brīvi, atraisīti un nepiespiesti.
5. Bērnu centrs „Pūcīte” sniedz iespēju vecākiem būt drošiem, ka bērns pavada saturīgu laiku pēc mācību darba, organizē dažādas nodarbības.
6. Bērnu vecāki ir informēti par Talsu 2. vidusskolas bērnu attīstības centra „Pūcīte” darbību un atbalsta šādus attīstības centrus.
7. Vecāki uzskata, ka bērnu attīstības centru pluss ir tas, ka bērni var lietderīgi pavadīt brīvo laiku un domā, ka bērnu attīstības centru darbībā nav mīnusu.
8. Lielākā daļa Talsu 2. vidusskolas 1.-2. klašu skolēni apmeklē attīstības centru „Pūcīte” un vecāki uzskata, ka visas „Pūcītes” piedāvātās nodarbības ir noderīgas un attīstošas.
…