Secinājumi.
Izglītība ir viens no sabiedrības socializēšanās galvenajiem posmiem, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai izglītība būtu pieejama ikvienam, taču mūsdienās rodas diskusijas par to, ka izglītība kļūst dažiem vecākiem pārāk dārga un līdz ar to nepieejama viņu bērniem. Neskatoties uz to, ka vispārējā izglītība ir bezmaksas, vecākiem ir jāpērk liels daudzums grāmatu, darba burtnīcu, dažādu piederumu, dažkārt par formas, jāapmaksā pusdienas. Kopumā tas ir dārgs prieks.
Roberts Ķīlis uzskata, ka, tikai izlīdzinot finansējumu visām pašvaldībām vienādi, būs iespējams nodrošināt skolas ar nepieciešamajiem mācību līdzekļiem. Jānis Dzenuškāns uzsver, ka attīstoties izpratnei par tiesībām uz bezmaksas izglītību, būtu jāvērtē ne tikai skolēnu nodrošinājums ar bezmaksas grāmatām, bet arī mācību burtnīcām un citiem izglītības iegūšanas procesā nepieciešamajiem mācību līdzekļiem. Tiesībsarga Jura Jansona birojs palīdzēs ikvienam vecākam, kurš saņēmis skolas izsniegtu sarakstu ar vecākiem iegādājamiem mācību līdzekļiem, sagatavot iesniegumu skolas faktiskās rīcības apstrīdēšanai. Vecāki atzīst, ka atsevišķas burtnīcas gan ir ļoti labas, piemēram, latviešu valodā un literatūrā. Ne visi pedagogi var sastādīt radošus, interesantus un dažādus uzdevumus, kas attīsta domāšanu un palīdz apgūt mācību vielu.
Jāatzīst, ka tomēr lielu daļu no izdevumiem sedz valsts un pašvaldības. Taču dotajā momentā mācību iestādes no piešķirtā finansējuma nespēj segt visus mācību procesam nepieciešamos līdzekļus. Šis jautājums ir skatāms no divām pusēm. No vienas puses vecāki, kuri vēlas, mazāk tērēt bērnu izglītībai, taču lai tās kvalitāte nepazeminātos un valdība, kura nespēj no sava budžeta segt visu nepieciešamo. …