Laikā, kad visi tikai runā par to cik viss Latvijā ir slikti, kādas tik kuram nav problēmas. Taisnība jau viņiem ir, bet varbūt nevajadzētu gausties, ka viss ir slikti, bet meklēt izeju no situācijas? Savā referātā mēs apskatīsim vienu no iespējamiem variantiem, kā pārvarēt problēmas un neskatoties uz grūtajiem ekonomiskajiem laikiem, tomēr spēt uzsākt savu biznesu un kļūt par veiksmīgiem uzņēmējiem.
Tieši uzņēmējam, kas tikko sper pirmos soļus biznesa vidē, vissvarīgākais ir atbalsts. Sajust, ka izlolotā ideja būs vajadzīga, apzināties, ka uz jebkuru neskaidro un sākotnēji varbūt primitīvo jautājumu var saņemt izsmeļošas atbildes, ka ir vieta, kur ar kompetentu speciālistu palīdzību biznesa ideja no sīka asniņa var pāraugt krāšņā ziedā. Tie ir biznesa inkubatori, kas patiesībā nav nekāds jaunums, – Latvijā tādi darbojas jau ilgāku laiku, taču uzņēmēji par šādu iespēju ne vienmēr ir informēti.
Jēdziens inkubators vairumam asociējās ar īpašu aprūpi. Biznesa vidē inkubators, vienkāršiem vārdiem sakot, nozīmē apstākļus, kad jaunais uzņēmējs tiek aprūpēts līdz brīdim, kad viņš jūtas gana spēcīgs, lai „izietu pasaulē”. Pēc pieredzes, inkubācijas perioda vidēji vienam uzņēmumam ir 3 gadi.
Profesionālā valodā par biznesa inkubatoru dēvē valsts vai reģiona ekonomiskās un sociālās attīstības veicināšanai izveidotas struktūrvienības, kuru uzdevums ir izvērtēt un atbalstīt jaunu uzņēmumu dibināšanas un izaugsmes iespējas. Inkubatora galvenais uzdevums ir radīt sekmīgus jaunus, finansiāli un ekonomiski pastāvīgus uzņēmumus. Biznesa inkubatori rada jaunas darba vietas, veicina sabiedrisko aktivitāti, veicina jauno tehnoloģiju ienākšanu tirgū un veicina ekonomisko attīstību.…