Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
4,49 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:971441
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 23.03.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 3 единиц
Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2009.g. - 2009.g.
Фрагмент работы

Pušu tiesības un pienākumi atrunāti skaidri un saprotami abu sabiedrību noteikumos, taču noteikumi Sabiedrībā „RSK” ir daudz plašāki attiecībā uz Apdrošināšanas sabiedrības tiesībām un pienākumiem, bet Sabiedrības „IF LATVIA” noteikumos pārsvarā ir runa tikai par pienākumiem.
Apdrošināšanas sabiedrība „IF LATVIA”, noslēdzot apdrošināšanas līgumu, izskaidro apdrošināšanas līguma noteikumus, apdrošinājuma ņēmēja un apdrošinātā tiesības un pienākumus, šis nosacījums, manuprāt, jāpieņem kā pašsaprotams, jebkura līguma noslēgšanā, jo Apdrošināšanas Sabiedrībai jābūt pārliecinātai par to, ka apdrošinājuma ņēmējs vai apdrošinātais izprot līguma saturu un piekrīt tā noteikumiem, jo likumā „Par apdrošināšanas līgumu” 7. pantā noteikts, ka Apdrošinājuma ņēmējs izsaka savu piekrišanu apdrošināšanas līguma noslēgšanai atbilstoši apdrošinātāja piedāvājumam, samaksājot apdrošināšanas prēmiju apdrošinātāja piedāvājumā noteiktajā veidā, termiņā un apmērā.
Likumā „Par apdrošināšanas līgumu” 6. panta 4 daļā šāda norma ir ietverta, tādēļ noteikumos šim pienākumam ir tikai informatīvs raksturs apdrošinājuma ņēmējam-Ja apdrošināšanas līguma darbības laikā apdrošināšanas sabiedrība maina nosaukumu vai juridisko adresi, apdrošināšanas sabiedrība informē apdrošinājuma ņēmēju, publicējot šo informāciju savā interneta mājas lapā vai masu informācija līdzekļos.
Apdrošināšanas sabiedrība uzņemas saistības, iestājoties apdrošināšanas gadījumam, izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību atbilstoši apdrošinājuma ņēmēja izvēlētajam apdrošināšanas
segumam, ja apdrošināšanas gadījums noticis apdrošināšanas perioda laikā un teritorijā- Šis pienākums arī ir saprotams no apdrošināšanas būtības, jo pretējā gadījumā nebūtu jēgas slēgt apdrošināšanas līgumu.
Apdrošināšanas sabiedrība, saņemot rakstisku pieteikumu un visus nepieciešamos dokumentus par apdrošināšanas gadījuma iestāšanos, šajos noteikumos paredzētajā kārtībā izvērtē apdrošinātā riska iestāšanās apstākļus un pieņem lēmumu par apdrošināšanas atlīdzības izmaksāšanu, samazināšanu vai atteikšanu un par to rakstiski paziņo apdrošinājuma ņēmējam vai
apdrošinātam, norādot iemeslu un pamatojumu apdrošināšanas atlīdzības samazināšanai vai atteikšanai. Šī noteikumu norma ir skaidra un saprotama, likumā „Par apdrošināšanas līgumu” 15 un 16 panta ietvaros ir atrunātas šīs prasības.
Savukārt AAS „RSK” noteikumos ir daudz smalkāk aprakstītas Sabiedrības tiesības, taču lielākoties nosacījumi ir atvasināti no likuma normām, ka piemēram, Sabiedrībai ir tiesības pieprasīt visu apdrošināšanas līguma noslēgšanai nepieciešamo informāciju par Apdrošināto no Apdrošinājuma ņēmēja vai Apdrošinātā. Vai arī nosacījums, ka Apdrošinātājs izsniedz Apdrošinājuma ņēmējam apdrošināšanas polisi. Šādas normas nepieciešamas informatīvā nolūkā Apdrošinājuma ņēmējam neskaidrību gadījumā, jo loģiski, ka likumu pirms apdrošināšanas līguma noslēgšanas privātpersona lielākoties nelasīs, tādēļ šādu normu iekļaušana ir nepieciešama. Tāpat atrunātas arī Apdrošinātāja tiesības atteikties izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību, ja Apdrošinātais ar ļaunu nolūku vai rupjas neuzmanības dēļ nav izpildījis kādu no šajos noteikumos noteiktajiem pienākumiem vai Apdrošinātājs var samazināt apdrošināšanas atlīdzību līdz 50%, ja Apdrošinātais vieglas neuzmanības dēļ nav izpildījis kādu no šajos noteikumos noteiktajiem pienākumiem, šāda saistība atrunāta arī Sabiedrības „IF LATVIA” noteikumos, jo šī norma tāpat kā iepriekšējās normas atrunātas likuma ietvaros.
Abas Sabiedrības noteikumos iekļauj arī nosacījumu, ka tad, kad Apdrošinātājs ir izmaksājis apdrošināšanas atlīdzību, kompensējot izdevumus, tā zaudējumu atlīdzības summas apmērā pārņem Apdrošinātā prasības tiesības pret personu, kas ir atbildīga par zaudējumiem.
Apdrošinātājam ir tiesības pārstāvēt Apdrošinājuma ņēmēja un Apdrošinātā intereses visās iestādēs un sabiedrībās saistībā ar apdrošināšanas gadījumu. Šīs normas ir noteiktas iepriekš minētā likuma 40. pantā.

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация