Šo tematu izvēlējos, jo biju jau sācis par tām interesēties jau agrāk, rakstot mazu darbu ģeogrāfijā. Var teikt, ka turpināju iesākto. Pētot plašāk šo tēmu gribu uzzināt par dabas katastrofu rašanos, ietekmi uz cilvēku dzīvi un postījumiem, kas notikuši lielāko katastrofu dēļ. Lai gan gandrīz katru dienu tiek ziņots par dabas katastrofām, ziņās ne vienmēr tiek sniegta izsmeļoša informācija par tām. Līdz ar to es nolēmu vairāk uzzināt par dabas katastrofām.
Dabas katastrofas
Par dabas katastrofām var uzskatīt visus tos dabā noritošos procesus, kas apdraud cilvēku dzīvību un iznīcina cilvēku radīto vidi. Neatkarīgi no katastrofu mēroga – globāla, reģionāla vai lokāla katastrofa – tās ir vienlīdz traģiskas cilvēkiem.
Pēdējos 10 gados notikušas 568 lielas dabas katastrofas, kas prasījušas ap 50000 cilvēku dzīvības gadā un sagādājušas vidēji 60 mljrd. dolāru gadā lielus materiālus zaudējumus. Postošākās no katastrofām bija 3 spēcīgas vētras, 4 plūdi, 1 cunami un 2 spēcīgi cikloni, kas piemeklēja Bangladešu, izdzēšot tūkstošiem cilvēku dzīvību. …