Cilvēks ir galvenais uzņēmuma resurss un lielākā vērtība. Tieši cilvēka radošā attieksme pret darbu ir pamats uzņēmuma attīstībai. To nepieciešams vadīt, motivēt, kontrolēt, kā arī saistīt cilvēku personīgās vajadzības ar organizācijas vajadzībām. Jo cilvēki ir vienīgais uzņēmuma resurss, kuriem ir sava motivācija, ieinteresētība un mērķi, kas var būt atšķirīgi no organizācijas mērķiem.
Uzņēmējdarbības ētika atklāj, kādām vajadzētu būt ideālām attiecībām starp uzņēmējiem un sabiedrību, uzņēmējiem un strādājošajiem, piegādātājiem, patērētājiem u.tml. 1
Uzņēmējdarbības ētika aplūko tikumisko praksi, kāda uzkrāta uzņēmējdarbībā, komercdarījumos, un tās morālās prasības, kas nepieciešamas, lai godīgākas, taisnīgākas un savstarpēji sabalansētākas un izdevīgākas būtu attiecības gan pašā uzņēmumā, gan starp uzņēmumiem, gan starp biznesu un valsti, biznesu un sabiedrību. Darbinieku atbildība, sirdsapziņa, godīgums darbojas efektīvāk par likumu. 2
Autore uzskata, ka uzņēmējdarbības ētikā uzņēmējdarbībai piemērotas tās pašas cilvēciskās normas un vērtības.
Vadītājam uzņēmumā jāsaprot, ka katrs darbinieks ir personība. Darbā ar padotajiem, vadītājs nedrīkst pārkāpt ētiskos principus.
1. Darba vietā jācenšas nodrošināt savstarpējas uzticības, cieņas un atbalsta principi.
„Vienmēr izturies pret otru cilvēku kā pret mērķi un nekad neizturies kā pret līdzekli”. (I.Kants) Aicina cienīt cilvēku, uzskatīt viņu par pašvērtību un neizmantot par līdzekli savu personisko mērķu sasniegšanai.
…