Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
  • Darba līguma, darba koplīguma un darba kārtības noteikumu loma un nepieciešamība darba tiesiskajās attiecībās

     

    Реферат13 Право

3,99 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:629664
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 05.01.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 3 единиц
Ссылки: Не использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    3
1.  Darba līgums    4
1.1.  Darba līguma termiņi. Pārbaudes laiks    5
1.3.  Darbinieka pienākumi un tiesības darba tiesiskajās attiecībās    8
1.4.  Darba samaksa    9
1.5.  Darba attiecību izbeigšanas pamats un nokārtojums    11
2.  Darba koplīgums    14
3.  Darba kārtības noteikumi    15
  Nobeigums    16
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    17
Фрагмент работы

Darba līgums ir tāda rakstveida vienošanās starp darba devēju un darba ņēmēju, saskaņā ar kuru darbinieks apņemas veikt noteiktu darbu, pakļaujoties iekšējai darba kārtībai un darba devēja rīkojumiem, bet darba devējs apņemas nodrošināt darba samaksu un taisnīgus, drošus un veselībai nekaitīgus darba apstākļus, kas paredzēti likumdošanas aktos, darba koplīgumā un pusēm vienojoties.
Darba līgums slēdzams rakstveidā divos eksemplāros, no kuriem viens glabājas pie darba devēja, bet otrs- pie darbinieka. Darba devēja pienākums ir gādāt par līguma noslēgšanu rakstveidā un veikt noslēgto darba līgumu uzskaiti. Līgumā norāda darbinieka vārdu, uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietu, darba devēja vārdu, uzvārdu (nosaukumu), reģistrācijas numuru un adresi, darba tiesisko attiecību sākuma datumu, kā arī to paredzamo ilgumu, ja darba līgums tiek slēgts uz noteiktu laiku. Norāda arī darba vietu, darbinieka profesiju un vispārīgu noslēgtā darba raksturojumu, darba samaksas apmēru un izmaksas laiku, nolīgto dienas vai nedēļas darba laiku, ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma ilgumu, darba līguma uzteikuma termiņu, darba kārtības noteikumus, kas piemērojami darba tiesiskajām attiecībām. Papildus šīm ziņām var tikt iekļautas arī citas, ja puses uzskata to par nepieciešamu.
Ja netiek ievērota rakstveida forma, noslēdzot darba līgumu, darbiniekam ir visas tiesības pieprasīt tā izteikšanu rakstveidā, izmantojot šādā nolūkā jebkurus pierādījumus, kas attiecas uz darba tiesisko attiecību pastāvēšanu un šo attiecību saturu. Ja tomēr abas vai vismaz viena no pusēm ir sākusi veikt savus nolīgtos darba pienākumus, rakstveida formai neatbilstošam darba līgumam ir tādas pašas tiesiskās sekas, kā rakstveidā izteiktam darba līgumam, tā kā tas ir uzskatāms par noslēgtu brīdī, kad darbinieks un darba devējs ir vienojušies par veicamo darbu un darba samaksu, kā arī darbinieka turpmāku pakļaušanos noteiktai darba kārtībai un darba devēja rīkojumiem.
Darbinieks ir tiesīgs slēgt darba līgumu ar vairākiem darba devējiem, ja tas nav pretrunā ar likumiem, darba koplīgumu un pušu vienošanos. …

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −5,98 €
Комплект работ Nr. 1128123
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация