SECINĀJUMI
Var secināt, ka no 2014. līdz 2016. gadam kopējais iedzīvotāju skaits Latvijā samazinājies par 40,9 tūkstošiem. 2016. gadā iedzīvotāju skaits no 15 līdz 64 gadiem bija nedaudz lielāks par 1 200 000. Arī pēc iegūtājiem datiem var teikt, ka ekonomiski aktīvo skaits, nodarbināto skaits, bezdarbnieku skaits, neaktīvo iedzīvotāju skaits samazinās proporcionāli iedzīvotāju skaita samazinājumam. Kā arī bezdarba līmenis Latvijā sastāda ap 10 procentiem.
Lielākais iedzīvotāju skaits pēdējos 3 gados ir fiksēts Rīgas reģionā, tāpēc arī nodarbināto, bezdarbnieku, ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju skaits ir lielāks nekā citos reģionos. Zemākais iedzīvotāju skaits tiek fiksēts Vidzemes reģionā. To skaits 2016. gadā sastādīja 123,9 tūkstoši.
Vissliktāka ekonomiskā situācija tika konstātēta Latgales reģiona, jo tur ir visaugstākāis bezdarbnieku rādītājs un viszemākāis nodarbināto iedzīvotāju rādītājs.
Sieviešu skaits vecumā no 15 līdz 64 gadiem ir lielāks par vīriešu skaitu, bet ekonomiski aktīvo, nodarbināto un bezdarbnieku skaits ir gandriz vienāds gan sievietem, gan vīriešiem. Salīdzinājumā ar vīriešiem, sievietēm ir lielāks ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju skaits, tāpēc ka sieviešu skaits, kas kļust par mājsaimnieci ir lielāks par vīriešu – mājsaimnieku, vai arī starp studentiem, sieviešu skaits ir lielāks nekā vīriešu.
Latvijā vel ir darbaspēka potenciāls, jo ir bezdarbnieki, kuri meklē darbu. Bet tas potenciāls ar katru gadu samazinās, jo samazinās kopējais iedzīvotajus skaits.
…