Vēl pavisam nesen vieglākais un ātrākais ceļš lai pārvietotu failus no viena datora uz otru bija diskešu variants. Vienā datorā ierakstīja failu vai vairākus failus, aiznesa disketi uz otru datoru un tikpat sekmīgi tajā nolasīja šos failus. Tiesa, ne vienmēr tas bija sekmīgi, jo ja ierakstīja tikai vienā disketē, tā varēja būt bojāta un vajadzēja doties atpakaļ pie pirmā datora un atkārtot visu operāciju no sākuma. Ja datori atradās netālu viens no otra, tad varēja izlīdzēties ar kabeli, kas savienoja seriālos portus un, izmantojot atbilstošu programmatūru failu pārvietošanas process kļuva nesalīdzināmi ērtāks un patīkamāks.
Vēlāk, izmantojot modemus, failus nosūtīt no viena datora uz otra varēja jau pavisam ērti – izmantojot parastās telefona līnijas. Tomēr arī šeit bija problēmas. Divu datoru savienošana ar modema palīdzību prasīja savstarpēju laika sinhronizāciju un vēl virkni dažādu priekšnoteikumu ievērošanu, lai failu nosūtīšana un saņemšana norisinātos sekmīgi.
Neviens no šiem veidiem nebija ideāls, lai varētu datus pārraidīt lielos attālumos vai arī paši pārraidāmie dati bija samērā lieli.
Šim nolūkam šobrīd izmanto speciālas programmas, kas balstītas uz īpašu protokolu, ko sauc par FTP – File Transfer Protocol. Ar FTP palīdzību par pārsūtīt no viena datora uz otru jebkāda veida failus, jebkādā attālumā, jebkādā lielumā. Tiesa gan, šodien arvien lielāku un lielāku popularitāti iegūst WWW un arī failu pārsūtīšana var ļoti sekmīgi norisināties izmantojot tieši WWW, tāpēc FTP pamatnozīme ir nedaudz mainījusies. Lielākie komerciālie uzņēmumi galvenokārt uztur savus WWW serverus un tikai kā papildus servisus iekārto arī FTP serverus, lai lietotājs ātrāk, vienkāršāk varētu iegūt attiecīgos programmproduktus. Ļoti bieži notiek tā, ka vēloties atjaunot kādu programmproduktu, notiek pieslēgšanās WWW lapai un tālāk jau tieši no šīs lapas jūs tiekat pāradresēts uz FTP serveri, no kurienes tad arī notiek atbilstošo failu ielāde.…