Ņemot vērā informācijas un digitālo tehnoloģiju attīstību, mūsdienās datora loma ikdienā ir palielinājusies. Šajā procesā neizbēgami tiek iesaistīts arī skolēns. Diemžēl dators skolēnam kalpo ne tikai mācību procesā, apgūstot tā piedāvātās iespējas vai pildot mājas darbus, bet arī izklaidei – datorspēlēm, kas nopietni ietekmē arī skolēna veselību un sekmes. Izvēle - pavadīt brīvo laiku pie datora – norāda arī uz to, ka mazāk laika tiek atvēlēts citām svarīgām nodarbēm, piemēram, fiziskajām aktivitātēm. Par laiku, kas jau negatīvi ietekmē skolēna veselību, tiek uzskatītas vairāk kā trīs stundas dienā, kas pavadītas pie datora.
Latvijā pēdējo gadu laikā datora lietotāju skaits bērnu un jauniešu vidū strauji pieaug. Tehnoloģijas, to attīstība un iespējas ieņem nozīmīgu vietu dzīvē. Lietot datoru, internetu, prast strādāt ar programmām ir zināmas vērtības jauniešu vidē. Tas ir prestiži, mūsdienīgi, savā veidā pat parāda piederību noteiktai grupai, kurā vērtība ir šādas prasmes. Tas vairo pašapziņu, ļauj ieņemt pievilcīgu sociālo lomu. Tā ir pozitīvā puse.
Tehnoloģiju nozīme mūsu ikdienā nemazināsies, tā tikai palielināsies, un tādēļ ir ļoti svarīgi, lai jaunieši spētu nekļūt atkarīgi. Šajā situācijā ir ļoti svarīgi ģimeni atbalstīt. Pusaudžu datoratkarības jomā atbalsts var būt gan informatīvs, izglītojošs, gan praktisks – atbalsta grupu veidā. Lai plānotu nepieciešamos palīdzības, informācijas un atbalsta veidus, svarīgi ir noskaidrot, ar ko atšķiras ģimenes, kas ir sociāli un ekonomiski līdzīgas, bet vienās pusaudži sāk pārmērīgi aizrauties ar datorspēlēm, otrās – ne. Ir nepieciešams labāk organizēt profilaktiskos pasākumus. …