Secinājumi
1. Studentu apmaiņa dos Daugavpils Universitātei iespēju izglītot personības, kuras būtu spējīgas konkurēt starptautiskajā darba tirgū. Sevišķas pūles prasa studentu apmaiņas sabalansēšanas sasniegšana nākotnē. Svešvalodu zināšanas ir joprojām nepietiekošā līmenī, un jāparedz plašākas iespējas studentiem uzlabot svešvalodu zināšanas. Jāatbalsta arī administratīvā personāla apmaiņa.
2. Ārvalstnieki Daugavpils Universitātē var studēt bakalaura vai maģistra programmās, doktorantūrā, kā apmaiņas studenti vai apgūt atsevišķus kursus. Studenti, kuri vēlas saņemt grādu, paši piesakās uz studiju vietām; apmaiņas studenti mācās dažādu starpuniversitāšu līgumu ietvaros.
3. Lai uzsāktu studijas esošās programmās, ir nepieciešamas latviešu valodas zināšanas.
4. Daugavpils Universitāte ir ieinteresēta izmantot visas ārējās iespējas sadarbības aktivitāšu atbalstam (piemēram, stipendijas, granti, starptautiskās vasaras skolas, profesionālās programmas, ES programmas un projekti u.c.). Skolēni, studenti un administrācija īpaši jāstimulē meklēt papildu līdzekļus. Finansiālā darbība Universitātes līmenī jāveic, ņemot vērā ar internacionalizācijas procesu saistītās pieaugošās prasības.
5. Universitātei ir ilgstoša sadarbība ar daudzām universitātēm ASV, Kanādā, Japānā, Ķīnā un citās valstīs, kas ietver sevī ne tikai speciālistu apmaiņu, bet arī diezgan intensīvu studentu apmaiņu. Ziemeļamerikas studiju centrs ir izveidots, lai veicinātu sadarbību ar Amerikas universitātēm un zinātniekiem. Ar katru gadu pieaug to studentu skaits, kuri izbrauc studēt uz augšminētajām valstīm. Ir ļoti svarīgi uzmanīgi sekot jauno apmaiņas programmu un izglītības fondu attīstībai, lai varētu tos izmantot apmācībā, pētījumos un studentu apmaiņā.
…