D. Ellwood ir starptautiskās vēstures profesors Boloņas universitātē Itālijā. Viņš ir tieši specializējies ASV un Eiropas attiecībās, un ir ļoti liela autoritāte šajā sfērā. Tieši tādēļ ir tik svarīgi apskatīt viņa darbu. Svarīgi pieminēt, ka šī grāmata ir iznākusi 1992.gadā, jau pēc Aukstā kara beigām, kas atstāj iespaidu uz to.
Grāmatas nosaukums jau pats par sevi izsaka to gultni, kādā tiek pētīts Aukstais karš – Rebuilding Europe: Western Europe, America and Postwar reconstruction 1945 – 1955.g. Galvenā uzmanība tiek veltīta Rietumeiropai un ASV, to stāvoklim un skatiem nākotnē, kur PSRS nostādīts, kā faktors, kas nosaka šo abu spēku darbību.
Pirms sāku savu grāmatas izklāstu, svarīgi atzīmēt autora rakstīšanas stilu. Viņš savā darbā plaši izmanto dažādu, ievērības cienīgu personu skatījumu uz Aukstā kara izcelšanos, dažubrīd pat nonākot konfliktā ar sevi.
Jauna veida konflikts.
Dažos mēnešos laika posmā starp 1947.gada beigām un 1948. gada vidu, visu laiku pieaugošais sasprindzinājums starp Rietumiem un Padomju Savienību, pārauga baismīgā konfrontācijā. Autors tieši šo laika posmu uztver, kā Aukstā kara sākumu, vismaz pāreju tādā noteiktā fāzē. Zināmā veidā konflikti, ko varēja uzskatīt par 2. Pasaules kara aizstājējiem izcēlās Grieķijā, Itālijā, Francijā un Vācijā. Izteicienu “Aukstais karš” autoritatīvā plāksnē pirmo reizi pasludināja žurnālists Valters Lipmans 1947.gada jūlijā. Taču šo terminu nodefinēja franču filozofs un sociologs Reimonds Arons kā “paix impossible, guerre improbable” – “miers neiespējams, karš neticams”. …