Organizācijas pārvaldes sistēma ir viens no galvenajiem organizācijas teorijas elementiem, tas ir cieši saistīts ar mērķiem, funkcijām, vadības procesiem, menedžeru darbu un pilnvaru sadali starp tiem. Šeit gribētu piebilst, ka pilnvaras tiek deleģētas, lai darbinieks varētu pildīt konkrētus darba uzdevumus, lai organizācija sasniegtu sevis izvirzītos mērķus. Šīs sistēmas ietveros norisinās viss vadības process, kurā piedalās visu līmeņu vadītāji (augstākā, vidējā un zemākā līmeņa vadītāji). Organizācijas pārvaldes sistēma ir veidota tā, lai visi organizācijā noritošie procesi notiktu laikus ar savlaicīgu un kvalitatīvu izpildi. Organizācijas sistēmas pārvaldes uzlabošana veicina organizācijas nosprausto mērķu un uzdevumu ātrāku sasniegšanu.
Sistēma
Sistēma – vesela vienība, kas radīta no daļām un elementiem, kas savstarpēji mijiedarbojas, mērķtiecīgai darbībai. Sistēmas galvenās iezīmes ir:
elementu skaitliskais daudzums;
viengabalainība un to apvienotība;
noteiktas struktūras esamība.
Sistēmas teorijā, sistēma aptver strukturēto komponentu kopu, kas ir radīti lai sistēma pilnvērtīgi funkcionētu. Sistēmas uzbūve ir savstarpēji saistīta, un struktūra ir asociēta sistemātiski, nevis haotiski. Sistēmas izturībai būs nepieciešams resursu ieguve, kas ir uzskatāma, par enerģijas ievadi, kura vēlāka enerģijas apstrāde sniedz izlietotos materiālus, kuri nav nepieciešami. Sistēmas perspektīva ietver sevī arī atgriezeniskās saites elementu, tas ir pašregulējošs process, kas novēro sistēmas veseluma stāvokli un nepieciešamības gadījumā atbild uz spiedienu, kas apdraud līdzsvaru. Tādejādi var apgalvot, ka sistēmas uzdevums ir: Saglabāt sistēmai esošās robežas un stāvokli, lai nodrošinātu sistēmas izdzīvošanu.…