-
Diskriminācijas aizliegums
TOP 500
Tālāk EST pārbauda, vai atšķirīga attieksme pret personām ar un bez invaliditātes, kas izriet no Darba likuma 52. panta d) punkta, ir objektīvi attaisnojama ar leģitīmu mērķi un vai līdzekļi, kas izmantoti, lai to sasniegtu, ir piemēroti un nepārsniedz nepieciešamo šī Spānijas likumdevēja izvirzītā mērķa sasniegšanai. Spānijas valdība ir norādījusi, ka šīs normas mērķis ir novērst uzņēmumu neattaisnotu darba izmaksu palielināšanos, kas ir atzīstams par leģitīmu mērķi Direktīvas 2000/78 2. panta 2. punkta b) apakšpunkta i) punkta izpratnē.
Tomēr ir svarīgi pārbaudīt, vai valsts tiesiskajā regulējumā ieviestie līdzekļi šī mērķa sasniegšanai ir atbilstoši un nepārsniedz to, kas ir nepieciešams tā sasniegšanai. Lai pārbaudītu, vai līdzekļi ir atbilstoši, iesniedzējtiesai ir jāpārbauda, vai skaitliskie dati, kas ir paredzēti Darba likuma 52. panta d) punktā, faktiski ir sastādīti tā, lai tie būtu atbilstoši mērķim cīnīties pret prombūtni no darba, neietverot atsevišķu un sporādisku prombūtni. Toties, lai pārbaudītu, vai līdzekļi nepārsniedz nepieciešamo, lai sasniegtu izvirzīto mērķi, Darba likuma 52. panta d) punkts ir jāaplūko tās kontekstā un jāņem vērā kaitējums, kas ar to var tikt nodarīts skartajām personām.
Ņemot vērā iepriekš minēto, EST secina, ka Direktīvas 2000/78 2. panta 2. punkta b) apakšpunkta i) punkts ir jāinterpretē tādējādi, ka ar to ir aizliegts tāds valsts tiesiskais regulējums, kurā ir paredzēts, ka darba devējs var atlaist no darba darbinieku epizodiskas prombūtnes no darba, pat ja tā ir attaisnota, dēļ situācijā, kad šī prombūtne ir radusies ar invaliditāti saistītu saslimšanu dēļ, no kurām cieš šis darbinieks, ja vien šis tiesiskais regulējums, lai gan tas ir paredzēts leģitīma mērķa sasniegšanai cīņā pret prombūtni no darba, nepārsniedz nepieciešamo, lai sasniegtu šo mērķi, bet tas ir jāizvērtē iesniedzējtiesai.
…
Eiropas Savienības tiesa savā judikatūrā ir norādījusi, ka diskriminācijas aizlieguma princips paredz, ka līdzīgas situācijas nedrīkst aplūkot atšķirīgi un situācijas, kuras nav līdzīgas, nedrīkst aplūkot vienādi, ja vien šādai attieksmei nav objektīva pamatojuma. Tāpēc praksē tiek atzīts, ka diskriminācijas aizlieguma principā ietilpst gan formālā, gan reālā līdztiesības pieeja. Eiropas Savienības primārajos tiesību aktos ir noteikti tiesiskie pamati uz kuriem tā var pieņemt sekundāros tiesību aktus vai līgumus diskriminācijas novēršanai. Līgumā par Eiropas Savienības (ES) darbību 19. pantā ir noteikts, ka „neskarot pārējos Līgumu noteikumus un nepārsniedzot pilnvaras, ko Savienībai piešķir Līgumi, Padome saskaņā ar īpašu likumdošanas procedūru, saņēmusi Eiropas Parlamenta piekrišanu, ar vienprātīgu lēmumu var paredzēt attiecīgus pasākumus, lai cīnītos pret diskrimināciju dzimuma, rases vai etniskās izcelsmes, reliģijas vai pārliecības, invaliditātes, vecuma vai dzimumorientācijas dēļ”. Tas nozīmē, ka Eiropas Padome drīkst pieņemt regulas, direktīvas un lēmumus tikai par šīm diskriminācijas aizlieguma pazīmēm un nevienām citām, jo tad ES būs rīkojusies ārpus savas kompetences. Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 157. panta pirmā daļa nosaka, ka „Eiropas Parlaments un Padome saskaņā ar parasto likumdošanas procedūru pēc apspriešanās ar Ekonomikas un sociālo lietu komiteju nosaka pasākumus, lai nodrošinātu to, ka nodarbinātības un profesiju jautājumos ir ievērots princips, kas paredz vienlīdzīgas iespējas un vienlīdzīgu attieksmi pret sievietēm un vīriešiem, tostarp arī princips, ka tie par vienādu vai vienādi vērtīgu darbu saņem vienādu darba samaksu.”
- Diskriminācijas aizliegums
- Diskriminācijas novēršanas problēmas Latvijas darba tirgū
- Mazākumtautību tiesības Latvijā un pasaulē
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Mazākumtautību tiesības Latvijā un pasaulē
Реферат для университета41
-
Diskriminācijas novēršanas problēmas Latvijas darba tirgū
Реферат для университета70
Оцененный! -
Diskriminācijas problēmas darba tiesību jautājumos
Реферат для университета18
Оцененный! -
Diskriminācija darba sludinājumos
Реферат для университета21
-
Diskriminācijas novēršana un vienlīdzīga attieksme pret sievietēm Latvijā
Реферат для университета11
Оцененный!