Marija Montesori ir ievērojama itāļu ārste, defektoloģe, psiholoģe un filozofe. Viņas pedagoģija ir brīnišķīga kā bērnība. Daudzu saspringtu un radošu gadu gaitā viņa ir izveidojusi pamatīgu apmācības sistēmu, kuru ieviesa pirmsskolas, skolas, ģimenes audzināšanā. Šī metode pašlaik ir viena no visvairāk izplatītākajām bērnu mācīšanas metodēm visā pasaulē. Marijas Montesori pedagoģija balstās uz bērna mācīšanu jau no pirmajām dzīves dienām, kad pieaugušie saskaras ar pirmajām bērna vajadzībām – tas ir laiks , kad bērns veidojas, kā indivīds.
Labus rezultātus varēs sasniegt tad, ja šajā periodā ļausim bērnam pašam izvēlēties nodarbošanos un veidot kontaktu ar vecākiem un vecākajiem brāļiem un
māsām. Sistēma balstās uz bērna personības respektēšanu, tā pasargā bērnu no pieaugušo iespaida un atstāj telpu augšanai bioloģiskā neatkarībā. No savas pedagoģiskā darba pieredzes strādājot gan ar pirmsskolas, gan jaunākā skolas vecuma bērniem ļāvu nodarbībās un mācību stundās darboties patstāvīgi, bet tajā pašā laikā it kā netīši vadīju viņus veikt mācību uzdevumus ar rotaļu palīdzību. Nodarbību laikā bērnus novēroju, kādas spēles un rotaļas bērniem patīk. Tās ir kustību rotaļas gan svaigā gaisā, gan rotaļas telpās ar rotaļlietām un celtniecības materiālu, un muzikālās rotaļas, tāpat arī radoši un ar iedvesmu bērni gatavoja priekšnesumus un pašu rokām gatavoja dāvaniņas vecākiem. Rotaļu un pastaigu laikā bērni visu laiku apguva daudz jauna un reizē arī papildināja savu vārdu krājumu ar jauniem un nezināmiem vārdiem, mācījās izprast šo vārdu jēgu. Tā soli pa solim bērni bērnudārzā ar rotaļu starpniecību apgūst visas nepieciešamās prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas cilvēkam ikdienas dzīvē. Savā pedagoģiskajā darbā izmantoju Montesori audzināšanas metodi, pētīju un iepazinos ar šīs izcilās ārstes un pedagoģes metodisko literatūru un centos to realizēt savā darbā. Strādājot ar latviešu un krievu tautības jaunākā un skolas vecuma bērniem savā darbā izmantoju Montesori izstrādāto audzināšanas un mācīšanas metodi, ļāvu bērniem pašiem patstāvīgi strādāt ar mācību materiāliem, bet vadīju viņus uz uzdevumu veikšanu uzdodot jautājumus par konkrētu tēmu un ar atbilžu palīdzību uzdevumi tika atrisināti un izpildīti.…