Dzīvības apdrošināšanas pirmsākumi ir meklējami jau Senajā Romā, kad kareivji, dodoties kara gaitās, sameta naudu "melnajā kastē". naudu no šā fonda sadalīja to kareivju ģimenēm, kuri neatgriezās no kara. Tagad, kad dzīve atrodas nemitīgā dinamiskā attīstībā, cilvēkam, veidojot savu personīgo labklājību, rodas arvien jaunās prasības.
Pēdēja laikā Latvijā vērojama interese par dzīvības apdrošināšanu, tas notiek sakarā ar iedzīvotāju materiālās labklājības celšanu, kā arī to liek darīt nestabils priekšstats par nākotni. Līgums savu darbinieku labā slēdz arī kompānijas.
Ikvienam dabiska un saprotama vēlēšanas ir nezaudēt pašreizējo labklājības līmeņi, kā arī spēt plānot un kontrolēt iespējamo materiālo nodrošinājumu nākotnē. Iespēja, ka atbrīvoties no uztraukumiem par savu un tuvinieku materiālo nodrošinājumu, ir apdrošināšanās, šajā gadījumā - dzīvības apdrošināšana ar kapitāla veidošanu.
Ģimenēm, kuras nevar atļauties šo apdrošināšanas veidu, ir izdevīgi veikt dzīvības riska apdrošināšanu, kas paredz apdrošināšanas atlīdzību tikai apdrošinātas personas nāves gadījumā. Turpretim dzīvības apdrošināšanas ar kapitāla veidošanu priekšrocība ir tā, ka cilvēks gūst iespēju uzkrāt un pēc apdrošināšanas termiņa beigām arī tērēt uzkrātus līdzekļus pēc saviem ieskatiem.…