Informācijas sociālās un tehniskās apstrādes simbioze, tehnisko sistēmu saplūšana ar sociālajām struktūrām un integrēto sociāli-tehnisko apstrādes sistēmu veidošanās ir mūsu dienām raksturīgākais un cilvēces attīstībai nozīmīgākais process. Tā tiešs rezultāts ir cilvēces iespēju straujš pieaugums un vienlaikus augoša atkarība no informācijas tehnoloģijām, uz kurām arvien vairāk bāzējas visa cilvēku darbība. Jau šodien informācijas sociāli-tehniskā apstrāde reāli iespaido ekonomiskos, politiskos un sociālos procesus valstī un sabiedrībā, mainās sabiedriskās attiecības. Jauna, augstāk organizēta sabiedrības tipa - informācijas sabiedrības veidošanās pasaulē kļūst par cilvēces attīstības realitāti. Process vienlaicīgi norisinās visās galvenajās pasaules ekonomiskajās zonās - Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidaustrumu Āzijā1.
Informācijas sabiedrības izveide, dinamiska, uz zināšanām bāzēta un zināšanu virzīta ekonomika ir izvirzīti par Eiropas Savienības stratēģiskajiem mērķiem nākamajos gados. Eiropas Padomes 2000.g. marta Lisabonas sanāksme valstu vadītāju līmenī lēma, ka tikai šāda virzība var atrisināt Eiropas problēmas, nodrošināt Eiropas ekonomisko augšupeju un konkurētspēju globālajā tirgū, radīt jaunas un labākas darba vietas un rezultātā paaugstināt sabiedrības labklājības līmeni un stiprināt sociālo kohēziju. Ceļš uz informācijas sabiedrību tika raksturots kā process, kas ir kritiski nepieciešams Eiropas sabiedrības nākotnei.2
Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija atzīst, ka norisinās informācijas sabiedrības veidošanās process, piebilstot, ka līdz ar informācijas sabiedrības attīstību parādās iespējas jaunu produktu un pakalpojumu attīstībai un sniegšanai un jau esošo produktu un pakalpojumu radīšanas efektivitātes uzlabošanai.3 Tāpēc pašreizējās e – komercijas attīstības un vides izpēte un uzlabošana ir nepieciešams priekšnoteikums turpmākai veiksmīgas Latvijas uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai, kā arī sabiedrības labklājības uzlabošanai.…