Tāpat arī pakalpojumu sniedzējam ir jāgarantē klienta sniegto personīgo datu aizsardzība, kas tiek sniegta iegādājoties pakalpojumu, reģistrējoties, noformējot dokumentus. Visa šī sniegta informācija ir jāglabā un nevar tikt dota trešajai personai, pārdota, vai nozaudēta.
Domāju, ka šeit īsti problēmu nav, lielākās raizes, kas bija saistītas ar informācijas glabāšanu galiekārtās, kas varēja tikt izmantota sliktiem mērķiem – datu, informācijas zagšana – tika novērsa ar direktīvas 2009/136/EK prasību realizēšanu. Bet informācija, ko glabā pakalpojumu sniedzējs – klienta dati – ir jāglabā drošā vietā un nekādā gadījumā nevar tikt izplatīta, šie pārkāpumi var beigties ar stāšanos likuma priekšā.
Elektroniskie pakalpojumi ir mūsu nākotne, šī sfēra attīstās un turpinās attīstīties, un mums tam visam ir jāseko līdzi, ja esi šo pakalpojumu sniedzējs ievēro likumus un prasības, lai nenāktos saskarties ar problēmām no likuma puses un no klienta puses. Ja savukārt esi klients, tad sāc ar pakalpojumu sniedzēju izpēti un, ja esi nolēmis izmantot konkrētos pakalpojumus izlasi pakalpojuma sniedzēja izvirzītos noteikumus un pārbaudi arī savu sniegto informāciju. Likumi ir domāti, lai tos ievērotu tāpēc cienīsim viens otru un necentīsimies apmānīt viens otru, lai gūtu kādu labumu.
…