Secinājumi
• Globalizācija jeb internacionalizācija ir viena uzņēmuma paspārnē apvienot divas vai vairāk aktivitātes, kas būtu tā, ka katra atsevišķa firma pārņem savu funkciju. Vertikālā integrācija ir samērā tipiska, kad vertikāli saistītas funkcijas ir apkoptas vienā uzņēmumā.
• Oksfordas vārdnīcas skaidrojums ir lakoniskāks, ka globalizācija ir process, kura laikā biznesa vai cita veida organizācijas pilnveido un palielina savu ietekmi vai sāk darboties starptautiskā mērogā.
• Globalizācija nav spējusi samazināt ne vien nabadzību, bet arī stabilitāti ekonomikā. Krīzes Āzijā un Latīņamerikā, un nesenā krīze, kurā esam pašreiz, ir apdraudējušas visu valstu attīstības un valstu tautsaimniecību un stabilitāti. Globalizācija un tirgus ekonomikas ieviešana nav sniegusi apsolītos rezultātus Krievijā un vairākumā citu tautsaimniecību, tai skaitā Latvijā, kas veica pāreju no komunisma uz tirgus ekonomiku. Šīm valstīm Rietumi teica, ka jaunā ekonomiskā sistēma atnesīs nepieredzētu pārticību, bet tā vietā sākās nepieredzēta nabadzību.
• Daudzi eiropieši uztraucās par globalizācijas efektiem uz darbavietām, ekonomisko līdztiesību, Eiropas kultūru un politisko neatkarību no ASV. Antiglobālistu kustība salīdzinājumā ir minoritāte. Patiesība lielākā daļa eiropiešu atbalsta globalizācijas pieaugošo ietekmi uz ekonomiku, politiku un kulturālo apmaiņu, kas var papildināt viņu valsti un dzīves. Tāpat tie tic, ka spēcīga ES var palīdzēt vairāk baudīt globalizācijas priekšrocības. Cilvēkiem ir liela daļa taisnības šajā jautājumā.
…