Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
8,49 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:466516
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 19.12.2001.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 20 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  IEPAZĪSIMIES - JAUNĀ EKONOMIKA    3
  JAUNĀS EKONOMIKAS PAZĪMES, TO RAKSTUROJUMS    4
  TEHNOLOĢIJAS    4
  GLOBALIZĀCIJA    5
  LABKLĀJĪBAS PAMATĀ IR ZINĀŠANAS    6
  CILVĒKS KĀ PATS NOZĪMĪGĀKAIS RESURSS    7
  DZĪVE NEKAD NAV MIERĪGA    9
  NEŽĒLĪGA, NERIMSTOŠA KONKURENCE    10
  KOPUZŅĒMUMI, ALIANSES - LĪDZEKLIS, AR KURU SASNIEDZAMI PANĀKUMI    12
  ATRAŠANĀS VIETAI JOPROJĀM IR NOZĪME, TIKAI CITĀDĀKA KĀ AGRĀK    13
  JAUNĀS EKONOMIKAS IEZĪMES MAKROEKONOMIKĀ    15
  PASAULES EKONOMIKAS SITUĀCIJAS APSKATS    15
  JAUNĀ EKONOMIKA – NEMITĪGI PLAUKSTOŠA EKONOMIKA?    15
  ASV ekonomikas dzinējspēks – patērētājs    15
  Produktivitātes nozīme inflācijas stabilizēšanā    16
  “Jaunā ekonomika” – vārds tikai ASV?    16
  2001. gads jauns pavērsiens    17
  Pasaules fondu biržas    18
  “Jaunās ekonomikas” noriets?    19
  “JAUNĀS EKONOMIKAS” MAKROEKONOMISKIE FAKTORI    19
  Produktivitātes straujais pieaugums – “Jaunās ekonomikas” panākums?    19
  Deflācija – problēma vai atrisinājums?    21
  “JAUNĀS EKONOMIKAS” BIZNESA SEKTORI    22
  E-bizness, ražošana, loģistika un finansu sektors    23
  MAKROEKONOMISKĀS IZMAIŅAS    24
  Produktivitātes ietekme uz inflāciju    24
  “JAUNĀS EKONOMIKAS” VIDE    25
  Interneta piekļuve un tendences    25
  IT ražošojo kompāniju daļa ekonomikā    26
  Enerģijas problēmas    27
  “Jaunās ekonomikas” tirgus    27
  JAUNĀS EKONOMIKAS SUBJEKTS – E-BIZNESS    29
  E-BIZNESS    31
  E-BIZNESA UZSĀKŠANA    32
  E-KOMERCIJA    32
  E-KOMERCIJAS MODEĻI    34
  B2B – E-Komercija starp uzņēmumiem    34
  B2C modelis    38
  B2B attiecību tiesiskie aspekti    41
  INFORMĀCIJAS TEHNOLOĢIJAS UN JAUNĀ EKONOMIKA    43
  MŪRA LIKUMS UN JAUNĀ EKONOMIKA    44
  TELEKOMUNIKĀCIJAS    45
  INTERNETS    46
  Attīstība    46
  Nākotne    47
  INTERNETA TEHNOLOĢIJAS    49
  Elektroniskā datu apmaiņa    49
  Elektroniskais pasts    50
  Elektroniskais birojs    52
  Elektroniskais paraksts jeb e-paraksts    55
  ANNOTATION    57
  INFORMĀCIJAS AVOTI    58
Фрагмент работы

Jaunās ekonomikas pazīmes, to raksturojums.
Tehnoloģijas
Pieminot JAUNO EKONOMIKU, gandrīz ikviens no mums iedomājas dažādas tehnoloģijas. Konkrētāk mēs iedomājamies sarežģītas un modernas ierīces, tādas kā portatīvie datori, mobilie telefoni, ATM mašīnas, plaukstas lieluma elektroniskās piezīmju grāmatiņas u.c.. Tāpat mēs iedomājamies leģendāras kompānijas kā Intel, Motorola, Hewlett Packard, kas ražo šīs modernās ierīces un to komponentus. Šīs un daudzas citas kompānijas arī uzskatāmas par jaunās ekonomikas atklājējām.
Tomēr jaunā ekonomika nav jāsaprot tikai kā jauno tehnoloģiju radīšana un pārdošana. Jaunā ekonomika ir tas, kā mēs, lietojot jaunās tehnoloģijas, mainām gandrīz katru mūsu dzīves aspektu, jaunā ekonomika ir tas, kā visa biznesa dzīve ir mainījusies jaunās ekonomikas dēļ. Slavenās Hārvardas biznesa skolas profesors Maikls Porters saka: "Šodien vairs neeksistē tāda lieta kā zemāko tehnoloģiju (low-tech) saimniecības nozares, šodien ir tikai zemāko tehnoloģiju uzņēmumi." Pārfrāzējot Portera teikto, ikviena kompānija jebkurā saimniecības nozarē var būt daudz produktīvāka un konkurētspējīgāka, ja vien pareizi tiek lietotas jaunās tehnoloģijas.
Piemēram, uzņēmums, kurš nodarbojas ar metāla pārstrādāšanu, izmanto datorpalīdzības ražošanas tehnoloģijas, lai samazinātu izmaksas, taupītu enerģiju, samazinātu izejvielu zudumus; ķirurgs lieto lāzerierīces, lai varētu vairāk, labāk, precīzāk un lētāk veikt operācijas. Biznesa konsultants izmanto portatīvo datoru un mobilo telefonu, lai varētu paveikt vairāk darbu un lai varētu būt pieejams klientiem un partneriem, kamēr atrodas ceļā vai ārpus darba vietas; grāmatu veikals lieto Internetu, lai paaugstinātu pasūtījumu skaitu no visas pasaules. Tā mēs varētu atrast vēl daudzus citus piemērus no no visdažādākajām dzīves sfērām, kas apstiprinātu to, ka jaunās tehnoloģijas nepastāv tikai pašas par sevi, bet gan, ka produktivitāte palielinās, peļņa aug, sakari ir daudz pilnvērtīgāki un kvalitatīvāki.
Internets un jaunās tehnoloģijas ļauj mums veikt sava veida revolūciju ne tikai preču ražošanā, bet arī šo preču piedāvāšanā tirgum. Aizvien vairāk tehnoloģiju vērtība un to spēja mainīt mūsu dzīvi ir atkarīga no veida, kādā mēs tās lietojam, lai kontaktētos viens ar otru. Piemēram, Kevins Kellijs, žurnāla Wired redaktors norāda, ka pirmajai 1965. gadā uzbūvētajai faksa mašīnai bija nulles vērtība. Kāpēc? Tādēļ, ka tai nebija pielietojums - nebija neviens, kam varētu nosūtīt faksu. Otrās faksa mašīnas parādīšanās nekavējoties padarīja pirmo daudz lietderīgāku, jo nu bija, kam sūtīt faksu, faksam bija reāls pielietojums. Šī ideja tiek saukta par tīkla efektu - vienības vērtība aug, augot skaitam vienību, kas tiek lietotas. Atliek sareizināt faksa mašīnas efektu ar miljonu, un mēs redzam, cik pamatīgi Internets maina pasaules ekonomiku. Pats labākais ir apzināties jauno tehnoloģiju priekšrocības, tehnoloģiju lietotājus un sekot to attīstībai, nevis uztvert tehnoloģijas kā kaut ko tālu, abstraktu un neizsniedzamu.
Globalizācija
Ja vēl ir kaut kas, izņemot tehnoloģijas, kas gandrīz ikvienam saistās ar jauno ekonomiku, tad tā ir globalizācija. Šodien uzņēmumi, to klienti un visa sabiedrība var piekļūt precēm, pakalpojumiem un tehnoloģijām no visas pasaules, ļoti bieži tikai ar datora peles klikšķa palīdzību. Globalizācija ļauj un liek uzņēmumiem meklēt jaunus noieta tirgus produktiem, pakalpojumiem, jaunas vietas, kur izvietot iekārtas un ražotnes, un jaunus darba spēka avotus visā pasaulē.

Līdzīgi kā ar tehnoloģijām, arī globalizācija ir daudz būtiskāka šodienas dzīves sastāvdaļa, nekā mēs spējam iedomāties. Ekonomikas globalizācija nenozīmē tikai to, ka preces tiek vadātas pa visu pasauli. Pasaules ekonomikā ļoti nozīmīgu vietu ieņem arī pakalpojumu sniegšana. Šīs sfēras globalizācija ir viens no galvenajiem ekonomikas ieguvumiem. Valstis eksportē un importē ne vien preces, bet arī pakalpojumus. Mūsdienu ekonomikā uz zināšanām balstīti pakalpojumi ir ļoti svarīgi, un Internets ir radījis iespējas, par kurām pat pirms desmit gadiem grūti bija iedomāties. Piemēram, tiešsaistes (online) brokeru kompānijas kā E*TradeTM vai Charles Schwab ir vienādi pieejamas no Latvijas, Dienvidāfrikas vai Singapūras, tāpat kā no ASV.
Uzņēmumiem, kuru mērķis nav pasaules tirgu iekarošana, arī ir jācīnās ar globalizāciju. Piemēram, ārvalstu kompānijas piedāvā preces, pakalpojumus vai izejvielas par zemākām cenām; saprotams, ka vairums gadījumos attiecīgās valsts patērētāji šos produktus arī izvēlēsies. Tādēļ reģionālajiem ražotājam jācenšas vai nu pielāgoties vai sliktākajā gadījumā viņi būs spiesti slēgt savu uzņēmumu.

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −3,98 €
Комплект работ Nr. 1111134
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация