Piens, dārzeņi, augļi, maize, gaļa ir tie produkti, kurus mēs lietojam ikdienā. Vai mēs esam informēti par vielām, ko satur šie produkti? 2006. gadā organizācijas „Pasaules Dabas fonds” un „Zemes draugi” starptautiskā pētījumā atklāja, ka ikviena cilvēka asinīs ir vismaz 18 sintētiskas ķīmiskas vielas, kurām tur nevajadzētu būt. Paradoksāli, bet daudzas no tām mēs vienkārši apēdam. Šis ir burtisks pierādījums izteicienam – Tu esi tas, ko Tu ēd.
Lielākā daļa pārtikas, ko varam nopirkt veikalos un tirgos, ir iegūta, audzējot augus un dzīvniekus pēc tā dēvētās parastās (konvencionālās) metodes. Par normu ir kļuvusi mākslīga augu stimulēšana ar minerālmēsliem un ķīmisko augu aizsardzības līdzekļu – pesticīdu lietošana, īpaši neprātojot par to ietekmi uz produkta kvalitāti un cilvēku veselību. Konvencionālajā lauksaimniecībā iegūst augstākas ražas un līdz ar to arī salīdzinoši lētu produkciju.
Bioloģiskā lauksaimniecība nozīmē saimniekošanu ar dabiskām metodēm, uzturot veselīgu augsni, kas pati spēj pretoties kaitēkļiem un slimībām. Tikai veselīgā augsnē var izaudzēt veselīgus augus, kā rezultātā dzīvnieki iegūst pilnvērtīgu lopbarību un mēs varam mieloties ar veselīgu pārtiku. Bioloģiski ražotos produktus iegūst, veicinot auga dabisko barošanos no ūdens, gaisa un augsnes ar saules enerģijas palīdzību. Šādi ražoti ekoprodukti ir nesalīdzināmi bagātāki ar uzturvielām un vitamīniem. …