Reklāma mūsu dzīvē ieņem arvien lielāku lomu. Ikdienā mēs ar to sastopamies ik uz soļa. Es kā patērētājs vēlējos iegūt zināšanas par reklāmu, lai būtu zinošs reklāmas psiholoģiskās iedarbības priekšā. Tēmu izvēlējos tāpēc, ka vēlējos izpētīt reklāmas izplatības vides un tās ietekmi uz patērētāju. Netiešā reklāma ir, piemēram, kāda uzņēmēja uzstāšanās televīzijā, kas netieši norāda uz šo uzņēmumu. Šādas vides ir daudz un katrai ir sava ietekme uz patērētāju. Tēma ir diezgan aktuāla, jo netiešā reklāma parādās arvien vairāk un kļūst nepieciešams to sīkāk izpētīt. Problēma saistās ar to, ka, palielinoties ekonomiskās reklāmas apjomam, palielinās arī slēptās ekonomiskās reklāmas apjoms, kura ir nelegāla.
Darba tēma: Ekonomiskā reklāma
Darba mērķis: Izpētīt ekonomiskās reklāmas vides un ietekmi uz patērētāju.
1. Reklāma, tās būtība un ietekme uz patērētāju
1.1. Reklāmas būtība, definējumi
Lai veiktu preču realizāciju, nepietiek tikai aizgādāt preces uz vietām, kur cilvēki viegli tās var iegādāties. Potenciālie patērētāji ir jāinformē, kādas preces ir nopērkamas, un tad jāpārliecina tās nopirkt (27, 86). Šodien ikdienas dzīve bez reklāmas nav iedomājama. Ar to mēs sastopamies ik uz soļa – mājās, skolā, uz ielas, tomēr visbiežāk ar to sastopamies televīzijā, radio, laikrakstos, žurnālos (3, 48). Pastāv dažādi reklāmas definējumi:
Komunikācijas izpausme ar noteiktu personu vai uzņēmumu sniegto informācijas izplatīšanas maksas līdzekļu starpniecību (21, 506).
Dažāda veida paziņojumi publikai komerciālos nolūkos, kurus izdara un samaksā tie, kas no šīs reklāmas gūst vai gaida peļņu (6, 35275).
Informatīvi pasākumi (paziņojumi, afišas, videoklipi u.c.), lai kaut ko padarītu populāru, izraisītu interesi par kādu preci patērētājos.…