Rumānija Latvijas tūristu vidū nav īpaši izplatīta valsts, kurā aktīvi atpūsties, kaut arī Rumānija ir bagāta ar dabas resursiem, kultūrvēsturisko mantojumu un nostāstiem par Drakulu. Protams, ka ir iespējams doties un apskatīt citas Eiropas valstis, kuras ir attīstītākas, tomēr Rumānija ir valsts, kas tikai šogad iestājās ES un tāpēc ir laiks apskatīt šo valsti, lai saprastu, ka tā nav valsts, kurā ir tikai nabadzība, čigāni, vienīgais apskates objekts ir Karpatu kalni un ar to arī viss beidzas. Rumānija ir bagāta ar kultūras pieminekļiem. Visvairāk kultūras pieminekļu atrodas Transilvānijā. Jāatzīmē, ka tik daudz pasaules līmeņa kultūras pieminekļu kā Transilvānijā ir reti kur citur pasaulē. Sākot jau ar Maramurešas jeb Koka ielejas koka baznīcām, kuras vēl arvien tiek celtas, neizmantojot nekādus metāla savienojumus.
Rumānija šobrīd attīstās. Aktīvi tiek celti un būvēti dažādi klosteri, baznīcas, vērojama tāda kā reliģiskā atdzimšana. Rumānijā visvairāk ir pareizticīgo, taču Transilvānijā izplatīts arī luterānisms un katolicisms, tāpēc šajā valstī ir interesanti arī aplūkot svētvietas, lai saprastu, ka Rumānijā tās ir savādākas nekā citās valstīs un tām piemīt savs šarms.
Brīnumaini skaista ir Karpatu daba— ik pa brīdim ceļš iet pāri kalnu pārejām krietni virs 1000 metriem virs jūras līmeņa, daudz kalnu upju, tātad iespējama arī aktīva atpūta. Un tieši tāpēc šī neskartā daba varētu piesaistīt daudzus tūristus, jo nav atlicis daudz tādu vietu pasaulē, kuras spētu sniegt tūristiem priekš aktīvas atpūtas tik ļoti nepieciešamos dabas resursus.
Jāatzīmē, ka sadzīves līmenis Transilvānijas pilsētās ir samērā zems. Rumānija nekad nav bijusi ekonomiski augsti attīstīta valsts, lai gan tur ir gan nafta, gan zelts, gan citi derīgie izrakteņi. Laukos nabadzību neredz — lauku iedzīvotāji lepni nedzīvo, bet paēduši ir. Gandrīz visi braukā ar zirgu pajūgiem. Tur ir milzīgs miers, neskarta daba, cilvēkus nav sabojājusi civilizācija.…