8. Ceļošanas nosacījumi
No 2004. gada 1. maija darba meklētāji no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Slovēnijas, Ungārijas, Kipras un Maltas var strādāt Zviedrijā pēc tiem pašiem nosacījumiem, pēc kuriem strādā darba ņēmēji no citām ES/EEZ valstīm, t.i., viņiem nav nepieciešamas darba vai uzturēšanās atļauja. Arī darba meklētājiem no Bulgārijas un Rumānijas tiek piemēroti tādi paši nosacījumi.
1997. gadā Latvijas Republikas valdība un Zviedrijas Karalistes valdība parakstīja kopīgu līgumu par vīzu atcelšanu, līdz ar to, lai ieceļotu Zviedrijā, vīza nav nepieciešama.
Ja nepieciešama palīdzība uzņēmējdarbības uzsākšanai Zviedrijā, ir iespējams nolīgt palīgus. Piemēram, „Grantra” sniedz pakalpojumus, kas ietver:
• palīdzība uzņēmuma reģistrācijā vai gatava uzņēmuma iegādē;
• konsultācijas par uzņēmējdarbības veikšanu Zviedrijā;
• uzņēmējdarbības Zviedrijā juridiskais atbalsts;
• visaptveroša uzņēmuma interešu pārstāvēšana Zviedrijā;
• palīdzība sertifikācijas un deklarācijas veikšanā;
• darījumu braucienu uz Zviedriju organizēšana;
• IT pakalpojumi starptautiskajā tirgū.
Zviedrijā ir pieejams liels skaits viesnīcu. Sīkāku informāciju par viesnīcu un to kontaktinformāciju var atrast http://www.visapasaule.lv/travel/lv/sweden/stockholm/hotels.html. Savukārt, viesnīcu cenas var salīdzināt http://salidziniviesnicas.lv/lv/country/Sweden/top.
Arī ar telekomunikāciju pakalpojumiem Zviedrijā nav problēmu un katrs var izvēlēties sev atbilstošāko piedāvājumu. Vadošais sakaru operators Zviedrijā ir Teliasonera. Tā sīvākie konkurenti – TELE2 un Telenor. Tāpat kā pie mums, arī šīm kompānijām ir pieejami gan līguma (pieslēgums), gan „pay as you go”(atjaunošanas kodi) pakalpojumi. Nepieciešamības gadījumā, glābšanas dienesta telefona numurs ir tāds pats, kā Latvijā – 112.
…