Divdesmitā gadsimta piecdesmitajos gados amerikāņu psihologs Abrahams Maslovs izstrādāja cilvēces eksistences vajadzību modeli. Modelis sastāv no pieciem līmeņiem piramīdas veidā, kur katrs no līmeņiem raksturo cilvēka vajadzības, bez kurām nevar iztikt. Kā pirmo līmeni A.Maslovs uzskatīja fizioloģiskās vajadzības (ēst, gulēt utt.) un ja fizioloģiskās vajadzības tiek apmierinātas, tad ir jāapmierina otrais līmenis, trešais... Bet piramīda var veidoties augstāka tikai tad, ja stabili ir tās pamati. Bet mūsdienu psihologi uzskata, ka fizioloģiskās vajadzības vairs nevar apmierināt tikai ar ēšanu, gulēšanu un dzeršanu, bet ir nepieciešama zināma komforta izjūta, ko nav iespējams panākt bez dažādu resursu izmantošanas. Viens no šādiem resursiem ir elektroenerģija. Elektroenerģija ir visvairāk izmantotais enerģijas veids un bez elektroenerģijas nav iedomājama daudzu nozaru un mājsaimniecību eksistence.
Palielinoties elektroenerģijas izmantošanai palielinās arī risks darbā, mājas vai citur ar to saskarties, gūstot dzīvībai bīstamas vai mazāk bīstamus draudus.
Tāpēc liela uzmanība ir jāpievērš, lai mazinātu iespējamo riska faktoru ietekmi darbā ar elektroietaisēm. Uzņēmumiem, kur darbs saistīs ar elektroiekārtu apkalpošanu vai ekspluatāciju un arī citās sfērās liela vērība jāvelta darbinieku drošībai un darba aizsardzībai darba vietā. Nodrošinot normatīvajām prasībā atbilstošu darba vidi, darba ņēmējs gūst veselībai nekaitīgu daba vidi, kas palielina cilvēka motivāciju uz labāku darba izpildi, savukārt uzņēmums gūst ekonomisko labumu. Ļoti svarīgi ir noskaidros faktorus kas ir ietekmējuši un var ietekmēt darbinieku veselības stāvokli un noteikt preventīvos pasākumus to novēršanai vai mazināšanai.…