Zinātnieki daudzās pasaules valstīs atzīst, ka jālauž daudzi stereotipi par vīrieti-viņa lomu, emocionālo pasauli,vērtībām. Tomēr cilvēku apziņa,bet, jo īpaši, pašu vīriešu apziņā nostiprinājušos priekšstatus izdzēst ir grūti, jo viss, kas attiecas uz vīrieša jūtām, pagaidām vēl ir tabu.
Visā pasaulē novērojamā vīriešu un sieviešu sociālā un psiholoģiskā raksturojuma daudzveidība un principiālā tāpatība vai identitāte ļauj zinātniekiem izdarīt secinājumu, ka cilvēka sociālo lomu atšķirība nevar tikt skaidrota ar viņa bioloģisko dzimumu. Šim nolūkam zinātnieki lieto terminu genders (gender), kas ir sociālo un kultūras normu kopums, ko sabiedrība nosaka vai uzdod veikt cilvēkam atkarībā no viņa bioloģiskā dzimuma. [2]
Dzimte ir sociāli kulturāls veidojums- sabiedrības veidotas lomu, uzvedības, mentālo un emocionālo sieviešu un vīriešu raksturojuma atšķirības. Cilvēks nav tikai mātīte vai tēviņš. Cilvēks ir sociāla būtne. Tādas viena otru izslēdzošas rakstura būtības formas kā aktivitāte/pasivitāte, agresivitāte/miermīlība, juteklība/ auksta spriestspēja, mērķtiecība/nenoteiktība, patstāvība/atkarība, spēks/vājums, vara/pakļaušanās, tiek vienpusēji uzspiestas ka kulturālas dzimumatšķirības, uz kurām sabiedrība liek balstīties jau no pašas bērnības.…