Nobeigums
Darba gaitā tika pētīta literatūra un informācijas avoti par filantropu darbību un to ietekmi pedagoģijas attīstībā. Lai to izdarītu, tika pētīta Andra Rubeņa grāmata par dzīvi un kultūru apgaismības laikmetā, pedagoģijas vēsture, un Profesora Žukova teorijas, interneta resursi par filantropu Basedovu un materiāli no datu bāzēm. Tā rezultātā tika noskaidrots filantropu ieguldījums pedagoģijas attīstībā apgaismības laikmetā.
Tika noskaidrots kas ir filantropija, kad tā parādījās, kad un kāda bijusi filantropijas ietekme uz izglītību. Tika analizēta apgaismības laikmeta ievērojamāko filantropu darbība
Tika pētīta mūsdienu filantropu darbība, kā arī filantropu ideju pielietojums mūsdienu sākumskolas pedagoga darbībā. Lai izpētītu mūsdienu sākumskolas pedagoga darbu, tika izmantota informācija no A.Šponas grāmatas par audzināšanas procesu teorijā un praksē, Ļubkinas un Grudules skolotāja pienākumi un funkcijas mācību procesa nodrošināšanai, Zelmeņa pedagoģijas pamati un materiāli no datu bāzēm.
Lai noskaidrotu, kā filantropu darbība ir ietekmējusi sākumskolas skolotāju darbību mūsdienās, tikai veikta aptauja un aptaujas rezultātu analīze.
Līdz ar to pētījumam izvirzītais mērķis tika sasniegts un uzdevumi izpildīti.
Padarītais darbs ļāva izdarīt sekojošus secinājumus:
1. Filantropija ir nesavtīga vēlme veicināt citu cilvēku labklājību, ar dāsnu ziedojumu labiem mērķiem;
2. filantropi uzskata, ka skolās ir jārada apstākļi, kas ļauj mācīties ar prieku un interesi nevis ar piespiešanos;
3. apgaismības laikmeta filantropi panāca to, ka skolā, galvenokārt, tiek mācīti priekšmeti, kas ir noderīgi reālai dzīvei ;
4. filantropi uzskata, ka apgūt zināšanas var arī caur rotaļām un sarunām par dzīvi;
5. filantropi uzskata, ka bērns ideāli attīstās, ja dabas, skolas un dzīves starpā valda vienprātība;
6. Attiecībā pret mācīšanas metodēm kolā, mūsdienu sabiedrība piekrīt apgaismības laikmeta filantropu idejām;
7. Lielākā daļa sabiedrības zina, kas ir filantropija un var nosaukt kādu filantropijas piemēru.
…