Реферат
Гуманитарные науки
Педагогика
Fiziskās aktivitātes pirmsskolas vecuma bērnu attīstībai-
Fiziskās aktivitātes pirmsskolas vecuma bērnu attīstībai
Periods pirms iestāšanās skolā.
Tas ir īpašs periods, kad vecāki var sekmēt savu bērnu labu fizisko sagatavotību. Bērniem 5- 7 gadu vecumā ir pirmais intensīvas augšanas periods, kad bērns gada laikā izaug par 7 – 10 cm. Straujajam augšanas procesam nepieciešama enerģija (sabalansēts uzturs) un pietiekama fiziskā aktivitāte, ko bērnam nodrošina daudzveidīgas kustības un fiziskās nodarbības. Bērnam vispirms šai vecumā jāattīsta līdzsvars, kas saistīts ar vestibulārā aparāta attīstību:
nodarbībās jāiekļauj vingrinājumi uz samazinātu atbalsta laukumu kā soļošana pa samazinātu atbalsta virsmu (pa vingrošanas sola plato un šauro virsmu, uz grīdas noklātu auklu, uz asfalta uzzīmētiem dažāda platuma koridoriem, nolekšana no neliela augstuma).
vēlamas nodarbības ar bumbu, bet jāatceras, ka bērnam pietiek spēka aizmest bumbu, bet pietrūkst koordinācijas, lai novērtētu bumbas lidojuma trajektoriju, tādēļ jau laikus bruņojieties ar pacietību;
nodarbībās jāiekļauj mešana ar dažāda izmēra un materiāla bumbām, jāmet mērķī pa dažādiem priekšmetiem, dažādos virzienos, jāpielieto rotaļas ar mešanas paņēmieniem;
Domājot par fizisko aktivitāti, jāievēro sekojošas šī vecuma bērnu īpatnības:
locītavas attīstās disproporcionāli, sevišķi nestabila ir elkoņa locītava, tādēļ nav ieteicams bērnu raustīt un vilkt aiz rokas, jāizmanto komandas, norādījumi, lūgumi;
turpina nostiprināties pēdas muskulatūra, jāveic pēdas muskulatūras nostiprināšana, kas ir nosacījums, lai neveidotos plakanā pēda (soļošana un skriešana un pirkstgaliem, pēdas vingrinājumi sēdus stāvoklī, sīku priekšmetu satveršana ar kāju pirkstiem);
vairāk attīstīti lielie ķermeņa muskuļi, bet nepietiekami - sīkā muskulatūra, īpaši rokas sīkā muskulatūra, kurai ir īpaša nozīme rakstītprasmes apgūšanai. Lai sekmētu visu muskuļu grupu proporcionālu attīstību šai vecuma posmā, ieteicami vingrinājumi kā bumbas ripināšana ar labo un kreiso roku, ar labo un kreiso kāju līdz uzzīmētām līnijām dažādos attālumos, tāpat nepieciešams izpildīt vingrinājumus ar dažādu kustību ātrumu (skriet ātrāk, lēnāk), pēc signāla mainīt izpildāmo kustību ritmu un tempu.
bērnam jāturpina nostiprināt laika, tempa un virziena izjūtu. Kustības jāizpilda dažādos virzienos – uz augšu, uz leju, pa labi, pa kreisi, jāmāk pārvietoties dažādos virzienos spēļu un rotaļu laukumos.
bērna harmoniskai attīstībai ir svarīgi proporcionāli noslogot ķermeņa labās un kreisās puses muskulatūru un, darbojoties kopā ar bērnu, iekļaut vingrinājums četrrāpus, uz ceļiem, uz muguras un vēdera.
pilnveidojoties uzbudinājuma un kavēšanas procesiem, šai vecuma posmā uzmanīgi jādozē aizliegumi. Šajā vecumā vairāk palīdz kustības, nekā pavēles un liegumi sēdēt vai stāvēt mierā un ilgstoši klausīties paskaidrojumus un norādījumus. Tas uzliek lieku spriedzi nervu sistēmai. Nervu sistēmas pilnveidošanai noder skriešanas, mešanas un citu prasmju pilnveidošana rotaļās, kurās rodas nestandarta situācijas.
Fiziskā audzināšana īpaši svarīga bērnu attīstībā. Tā nostiprina bērnu veselību, un veicina viņu fizisko un garīgo spēju vispusīgu attīstību. Cilvēki, kuri regulāri nodarbojas ar fizkultūru, uzskata, ka pateicoties tai viņi jūtas daudz labāk, mierīgāk, viņiem ir augstāks pašvērtējums, viņi labāk izskatās. Manuprāt, ir nepieciešams arī ticēt fizisko aktivitāšu spēkiem. Ar regulāriem fiziskiem vingrinājumiem var attīstīt visas muskuļu grupas. Fiziskā audzināšana ir mūsu dzīves sastāvdaļa, jo kustībai ir noteicoša loma cilvēka veselībā un fiziskā attīstībā.
…
Darbā tiek aprakstīts fizisko aktivitāšu pirmsskolas vecuma bērnu attīstība (vecums no 1 līdz 7 gadu vecumam). Tiek aprakstīts kā notiek bērnu fiziskā attīstība un kādi vingrinājumi ir paredzēti pirmsskolas vecuma posmam.
- Fiziskās aktivitātes pirmsskolas vecuma bērnu attīstībai
- Latviešu folklora pirmsskolas vecuma bērnu estētiskajā audzināšanā
- Pirmsskolas vecuma bērnu attīstības īpatnības
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Latviešu folklora pirmsskolas vecuma bērnu estētiskajā audzināšanā
Реферат для университета43
-
Pirmsskolas vecuma bērnu adaptācija bērnudārzā
Реферат для университета11
-
Bērnu runas attīstība ar rotaļu un spēļu palīdzību vidējā pirmsskolas vecumā
Реферат для университета20
-
Rotaļu nozīme pirmsskolas vecuma bērnu attīstībā
Реферат для университета31
-
Pirmsskolas vecuma bērnu iztēles attīstība tēlotājdarbībā
Реферат для университета40
Оцененный!