3. Ūdenī šķīstošas kontrastvielas ievades gaitu kontrolē uz fluoroskopa ekrāna, bet ievades spēku labāk ar manometru, kuru gan izmanto reti;
4. Kontrolē rentgenoskoppiskii, izdara sērijveida rentgenogrāfiju. Radiologam jābūt speciāli apmācītam, Jāpiebilst, ka daļa endoskopijas laikā, gan rentgenogrammu izvērtēšanā, bet tas sadārdzina manipulāciju.
ERHP ir diagnostiskā un terapeitiskā (šājā gadījumā diagnostiskā dod orientācij). To izdara galvenokārt plānoti. Diagnostosko ERHP skaits mazinās, tās aizstāj ar mazāk invazīviem izmeklējumiem. Turpretī pēdējos gados strauji pieaug neatliekamo un terapeitisko ERHP skaits.
5. Secinājumi
Mums visiem ir jārūpējas par savu veselību, jāsargā mūsu organisms no dažādam slimībām. Bet tas viss ir atkarīgs no mums, no mūsu savlaicīgās rīcības, no pareizas attieksmēs pret sevi un savu organismu. Gremošanas sistēmu, tāpat kā pārējās orgānu sistēmas, apdraud dažādas slimības. Lai no tām izsargātos, jāievēro vairāki noteikmi. Pirmkārt, produktiem, ko lietojam uzturā, jābūt svaigiem. Ja tie ir uzglabāti siltumā un sākuši bojāties, kopā ar šādu uzturu mūsu gremošanas sistēmā nonāk dažādas baktērijas, kas var izraisīt gremošanas orgānu slimība.
…