Atceroties pizas torni un pentagonu skaidri saskatījām ģeometriskās formas. Te pat Liepājā arī zinām dažas ēkas, kurām ir skaidri saskatāma forma, piemēram, viesnīca „Līva”, kas ir taisnstūra formā. Daudzstāvu ēkas ir kā tīrs taisnstūris. Dažas privātās mājas, starp vecliepāju un dienvidrajonu ir kvadrāta formā. Arī citiem objektiem ievērojām skaidri redzējām ģeometriskās formas. Par cik esam sen zināmi ar ģeometriju, nolēmām rakstīt projektu tieši ģeometrijā. Projektā apskatīsimies slavenākās ēkas un figūras. Kā uzzināt figūras laukumu. Ēku uzbūvei vai uzlabošanai patērētos spēkus. Dažus iespaidīgākos skaitļus no objektiem.
Lai vieglāk uztvertu ēku ģeometriskās formas, blakus ēkas fotogrāfijai ir arī ģeometriskā forma, ar nepieciešamākajiem atzīmējumiem lai varētu izteikt laukumu. Pielikumā apskatīsim tikai ēkas foto un formulu ģeometriskās formas laukuma uzzināšanai. Ceram, ka mūsu darbs ieinteresēs kādu aizbraukt un apskatīt objektus ar savu aci. Lai jums tas izdodas!
Īstā ģeometrijas pagātne ir vīta tālā pagātnē un tās pirmreizējā izmantošana nav īsti nosakāma. Kopsummā ģeometrija kā zinātne pirmatnēji varētu būt nākusi no Ēģiptes, kur ģeometrijas likumi bijuši vajadzīgi, lai nomērītu zemes gabalus uz kuriem uzlikt aprēķināmus zemes nodokļus (Vārds ģeometrija nozīmē „Zemes izmēri”.). Dažādi rakstiski materiāli norāda uz to, ka Ēģiptiešiem ir bijis zināms salīdzinoši liels zināšanu daudzums par ģeometriju jau 4000 gadus atpakaļ, un pat iespējams stipri vairāk (Pēc zinātnieku domām Gizes piramīda ir bijusi uzbūvēta aptuveni 5000 gadus atpakaļ.). Toreiz daudzi veidi kā aprēķināt dažādas vērtības un lielumus ir bijušas tikai aptuvenas.
Neskatoties uz to ģeometrijas attīstība noteikti notikusi vairākviet vienlaicīgi, bet atsevišķi - Ēģiptē, Mesopotānijā (Babilonijā), Ķīnā, Indijā, kā arī iespējams citās vietās un kultūrās. Kur vien tā tika attīstīta liekas, ka šīm zinībām atrada ļoti labu pielietojumu agrokultūrā, būvniecībā un mērniecībā. Ģeometrija palika nacionāla un elitāra līdz brīdim, kamēr Grieķi to padarīja par zinātni, kas bija jāstudē atsevišķi tikai praktiskām vajadzībām.…