Ģimene ir patvērums, laimes saliņa, arī ūdens piliens, kurā atspoguļojas visa ezera vai okeāna (sabiedrības) īpatnības konkrētajā vēsturiskajā periodā. Tā ir arī pekle, elle vai odžu midzenis.
Bieži šķiet, ka pašlaik Latvijas sabiedrībā ģimene, īpaši no valdošo aprindu puses, vispār netiek uzskatīta par vērtību.
Par pilnvērtīgu atdzīta ģimene ir tāda, kurā ir pārstāvēti visi ģimenes attiecību tipi (vīrs - sieva, vīrs - bērni, sieva - bērni, bērni - vecāki, bērni - bērni, vīrs - vecvecāki, sieva - vecvecāki un tā tālāk).
Ir izdalāmi pieci mūsdienu ģimeņu tipi, un tie ir:
1.Kopība, korporatīvās sabiedrības ģimene - tā ir tāda ģimene, kurā ģimenes locekļus apvieno viena galvenā vai vairākas nozīmīgas sabiedrības aktivitātes, piemēram, medicīna, lauksaimniecība. Svarīgu rituālu un ceremoniju ievērošana, bērnu audzināšana, dzīves materiālo un garīgo līdzekļu uzkrāšana. Attīstīta sabiedriskā darba dalīšana, industrializācija, tendence izkliedē ģimenes locekļus pa specialitātēm un dažādām darbavietām, ievērojot kopīgās aktivitātes.
2.Paplašinātā ģimene - maz saistīta vai bez saistības saimnieciskajā darbībā, bet teritoriāli cieši saistīti dzīvo vecāki un bērni, arī jau precētie bērni, viņu dzīvesbiedri un bērni. Uz neilgu laiku šāda tipa ģimenes var apvienot pat četras paaudzes.…