Volejbols ir komandu sporta veids- spēle, kurā piedalās seši spēlētāji uz laukuma no katras komandas. Spēles laukums (9x18m) ir pārdalīts uz pusēm ar volejbola tīklu, kura augstums mainās atkarībā no spēlētāju vecuma un dzimuma ( sievietēm 2,24 cm, vīriešiem 2,43 cm).Volejbols ir spēle, kurā sportistam ir jāprot visi tehnikas paņēmieni, jāprot koncentrēties uz katru piespēlēto un uzņemto bumbu. Katram spēlētājam ir sava vieta laukumā un katram ir savs uzdevums. Spēles laikā volejbolistam nemitīgi ir jāpārvietojas, jādomā, jālec, un jāgremdē. Volejbolisti pārvietojas ātri, lec augstu, pašaizliedzīgi un drosmīgi uzņem bumbas kritienā- visām kustībām ko veic sportists ir savs pamatojums un uzdevums, kuram kustība ir specializēta. Volejbolā var iedalīt divu veidu darbības, darbības kuras izmanto, lai bumba nenokristu savā laukuma pusē, jeb aizsardzība, un darbības ar kurām visefektīvāk spēles laikā var gūt punktus, jeb uzbrukums, par ko arī darba gaitā pastāstīšu sīkāk.
Uzbrukums jeb gremde volejbolā ir visefektīvākais tehnikas paņēmienu veids ar kuru var gūt daudz punktu. Šis paņēmiens nav viegls, jo ir jāprot apvienot vairākas fāzes, kas ļaus izpildīt efektīvu uzbrukuma sitienu. Spēlētājiem ir nepieciešama reakcija, laba koordinācija, laba volejbola tehnika un laba fiziskā sagatavotība, kas dod iespēju efektīvāk izpildīt uzbrukuma sitienus.
Šo tēmu izvēlējos, jo mācos Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā par volejbola treneri un man ir nepieciešamas zināšanas un prasmes par volejbola tehnikas paņēmieniem, un par to, kā šos paņēmienus efektīvāk iemācīt arī citiem. Pati spēlēju volejbolu MSĢ/Zeltaleja sastāvā un spēlēju Latvijas sieviešu izlasē kā 2. tempa uzbrucēja. Tāpēc vēlos izpētīt dažādus gremdes veidus, raksturīgākās kļūdas ko pieļauj uzbrukuma spēlētāji un uzzināt, kā šīs kļūdas var labot.…