Iemesls, kādēļ es izvēlējos šo tēmu ir gaužām vienkāršs – kādā seminārā „lirisko atkāpju” laikā aizrunājāmies par hipnozi – par to, cik tā legāla, atbalstāma vai ne tik atbalstāma utt. Tajā brīdī arī sapratu, kas esmu patiesi ieinteresējusies šai tematā un ka būtu divējāds labums no tieši šāda projekta darbs rakstīšanas, proti, papildus informācija manām diezgan necilajām zināšanām par šo tēmu un, protams, otrkārt, uzrakstīts pats projekta darbs.
Par sava darbs primāro mērķi es izvirzu tieši jaunu un, cik nu nopratu, tad mūsdienās diezgan pretrunīgi vērtētu zināšanu ieguvi. Lai arī es varētu adekvāti vērtēt un paust savu viedokli šai jautājumā, tad vēlos būt gana informēta.
Par sekundāro mērķi (kas daļēji iet kopsolī ar jau iepriekš minēto ) es izvirzu gūt atbildes uz pašas uzdotiem jautājumiem, resp., vai hipnoze ir atbalstāma un līdz ar to – cik lielā mērā? Ko var izdarīt ar hipnozes palīdzību? Pēc kādiem kritērijiem ārstiem, kuriem tiek dota atļauja izmantot hipnozi savā praksē šī atļauja tiek piešķirta?
Hipnoze man pašai saistās ar kaut ko nedaudz mistisku, varbūt arī tādēļ, ka pati to nevaru izskaidrot (vismaz pagaidām), turklāt vēl tie daudzie stāsti par to, kā „čigānietes nohipnotizē” vai „sektanti ar hipnozes palīdzību pakļauj cilvēkus” utt.
Ceru, ka ar šī projekta palīdzību man izdosies graut vismaz savus priekšstatus un daļēji arī mūsu „visgudrās” sabiedrības uzliktos stereotipus par šiem tematiem!…