Draudzība ir tuvu attiecību pirmā pakāpe. No psihologa veidokļa uzreiz gribu teikt,ka diezgan grūti ir novilkt robežu starp draudzību un mīlestību.
Parasti uzsver to ,ka mīlestībā atšķirībā no draudzības ir vēlme pēc seksuālas tuvības ar citu cilvēku.
Mums vairāk patīk tie cilvēki, kuriem patīkam mēs.Mums vairāk patīk tie cilvēki ,kuri pozitīvak izsakās par mums ,izrāda draudzīgu attieksmi.
Pats būtiskakais draudzībā , princips , balstoties uz kuru veidojas draudzība , ir savstarpēja atkarība.Cilvēki draudzībā kļūst savtarpēji atkarīgi viens no otra.Draudzība prasa saskaņot savu dzīvi ar otru cilvēku,ņemt vērā viņa intereses , dzīves situāciju, visu laiku rēķināties ar otru cilveku. Ja es ar otru cilvēku draudzējos ,es vairāk nevaru dzīvot tā, kā es gribu, un rīkoties , kā man ienāk prātā.Mums ir jārēķinās ar šo cilvēku , jāmēģina saskaņot sava dzīve ar viņa dzīvi.
Pēc manām domām , ja cilvēks cenšas būt draudzīgs ar visiem cilvēkiem,tad var diezgan droši teikt ,ka viņam nav neviena īsta drauga. Ir tikai aprēķina attiecības ar citiem cilvēkiem ,kurus viņš mēģina izmantot savā labā, un viņš grib būt labs vieniem , otriem ,trešiem ,meklēt savu izdevīgumu.Es domāju,ka šie cilvēki daudz ko panāk un sasniedz , bet, ļoti iespējams , ka viņi jūtas vientuļi,jo viņiem nav cilvēku ,kuru varētu saukt par draugiem vai draudzenēm.…