Saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 87. panta pirmās daļas 1. punktu valsts un pašvaldību iestādes privāto tiesību jomā darbojas, veicot darījumus, kas nepieciešami to darbības nodrošināšanai. [2.] Viens no šādiem darījumiem ir iepirkuma līguma slēgšana. Lai sekmētu valsts budžeta līdzekļu efektīvu izmantošanu un kvalitatīva pakalpojuma vai preces saņemšanu, ir svarīgi izstrādāt un noslēgt iepirkuma līgumu, kas ietver stingru vadības un kontroles mehānismu un pasūtītāja interešu aizsardzību. Ievērojot minēto, ir būtiski apzināt normas un principus, kas jāievēro slēdzot iepirkuma līgumus, kā arī ir nozīmīgi analizēt sastopamās iepirkumu līgumu slēgšanas problēmas un meklēt to risinājumu. Līdz ar to, kā arī ņemot vērā apstākli, ka studiju darba (turpmāk – darbs) autorei (turpmāk – autore) studiju prakse noritēja valsts iestādē, autorei šķita nozīmīgi izpētīt iepirkumu līgumu tiesisko regulējumu un praksē sastopamās iepirkumu līgumu slēgšanas problēmas.
Darba mērķis ir apskatīt iepirkumu līgumu tiesisko regulējumu un apzināt praksē sastopamās iepirkumu līgumu slēgšanas problēmas un meklēt to risinājumu.
Lai sasniegtu darba mērķi, tiek izvirzīti šādi uzdevumi:
1.apskatīt iepirkumu līgumu tiesisko regulējumu, iepirkumu līgumu veidus un to būtiskās sastāvdaļas;
2.izpētīt normas un principus, kas jāievēro slēdzot iepirkumu līgumus;
3.izpētīt praksē sastopamās iepirkumu līgumu slēgšanas problēmas un meklēt to risinājumu.
Darbā ir izmantota analīzes un aprakstošā pētniecības metode. Autore analizēja normatīvajos aktos iekļauto tiesisko regulējumu, tiesību ekspertu paustos viedokļus, prakses laikā iegūto informāciju un tiesu praksi. Tādejādi autore izzināja iepirkumu līgumu būtiskās sastāvdaļas, normas un principus pēc kuriem jāvadās slēdzot iepirkumu līgumus un noteikumus, kas iepirkumu līgumos jāiekļauj pasūtītāja interešu aizstāvībai, kā arī praksē sastopamās iepirkuma līguma slēgšanas problēmas. …