Secinājumi
1. Ilgtspējīga būvniecība ir kompleksi risinājumi un prakse, kas palielina ēku efektivitāti, samazinot enerģijas, ūdens un citu dabas resursu patēriņu, samazinot ēku, to būvniecības un apsaimniekošanas procesu materiālietilpību, energoietilpību un negatīvo ietekmi uz cilvēku veselību un apkārtējo vidi.
2. Eiropas valstu ilgtspējīgas attīstības jomā būvniecības sektoram pašlaik ir vislielākā ietekme , līdz ar to ES ilgtspējības politikā galvenais uzsvars tiek likts tieši uz būvniecību un ēku renovāciju. Latvijas mērogā ilgtspējīgā būvniecība ir ceļš uz enerģētisko neatkarību.
3. Ilgtspējīgas būvniecības izaugsme Latvijā nav iznesama tikai uz attīstītāju pleciem vien, bet ir ilgtermiņa sadarbības projekts starp ļoti plašu iesaistīto personu loku, no kuriem īpaši nozīmīgas ir pašvaldības.
4. No intervijas datiem secināts, ka sabiedrības vidū vērojama interese par ilgtspējīgu būvniecību, ka cilvēki labprāt par to uzzinātu vairāk un būtu gatavi būvēt ēkas, kuru sākotnējās izmaksas ir dārgākas, taču ilgtermiņā atmaksājas un ir kvalitatīvākas.
5. Latvijā ir veiksmīgi ilgtspējīgas būvniecības piemēri, ar kuriem vajadzētu plašāk iepazīstināt sabiedrību, lai attīstītu ilgtspējīgās būvniecības idejas Latvijā.
…