Intrahospitālās infekcijas (IHI) jeb nozokomiālās (no grieķu: nosos – slimība + komeion – rūpēties) ir infekcijas, kuras slimnieks iegūst atrodoties slimnīcā vai citā ārstniecības iestādē un iestāšanās brīdī šī persona neatradās ne inkubācijas periodā, ne bija slims ar kādu no tām.
Gadījumu vairākumā nosacīti pieņemts, ja slimnieks medicīnas iestādē saslimst ar kādu infekciju pirmajās 48 stundās pēc iestāšanās, tad iestāšanās brīdī viņš ir bijis inkubācijas periodā, bet, ja pēc 48 stundām, tad tā ir hospitāli iegūta jeb nozokomiāla infekcija.
Ar hospitālī iegūtu infekciju pacients var saslimt arī pēc izrakstīšanās no medicīnas iestādes, piemēram, hepatītu B, hepatītu C, ķirurģiskās brūces infekciju.
Hospitālī iegūtās infekcijas (IHI) skar vismaz 5% no stacionārā uzņemtajiem slimniekiem un ir nopietna problēma visās pasaules valstīs.
Ar IHI visbiežāk slimo intensīvās terapijas nodaļu , pēcoperācijas, imūnkompromitētie slimnieki.
IHI bieži izraisa pret antimikrobiskajiem līdzekļiem rezistenta mikroflora.
Hospitālī iegūtā sinfekcijas bieži norit ļoti smagi un dod augstu letalitāti.
Ik gadu ASV slimnīcas hospitālī iegūto infekciju ārstēšanai tērē 4,5 miljardus dolāru. ASV no IHI ik gadu nomirst 88000 slimnieku. Latvijā šādi pētījumi vēl nav veikti. [2., 886.]…