Japāņu mīklas un to pielietojums pedagoģijā. Silvija Dzalbe, Inese Urbāne, darba vadītāja Krāslavas ģimnāzijas matemātikas skolotāja Mag. paed. Anna Juškeviča.
Darbā analizēts — japāņu mīklu vēsture. Japāņu mīklu risināšanas algoritms. Japāņu mīklu veidošana. Japāņu mīklu risināšanas ietekme uz cilvēka psiholoģisko attīstību. Japāņu mīklu atpazīstamība sabiedrībā.
Darba mērķis:
Izpētīt, vai japāņu mīklas var izmantot kā eksperimentālu mācību metodi pedagoģijā.
Darba uzdevumi:
1.Veikt ieskatu japāņu mīklu rašanās vēsturē un risināšanas algoritmos.
2.Meklēt un risināt japāņu mīklas atbilstošos preses izdevumos, internetā un datorprogrammā Japancross 3. 46 NT.
3.Veidot japāņu mīklas un pārbaudīt, vai iespējams tās atrisināt loģiski, bez aptuveniem minējumiem.
4.Praktiski vadīt mācību stundas Krāslavas pamatskolas 6. klasē.
5.Konsultēties ar Krāslavas pamatskolas matemātikas skolotāju Ligitu Pelniku un noskaidrot saistību starp sekmēm matemātikā un panākumiem japāņu mīklu risināšanā.
6.Noskaidrot Krāslavas ģimnāzijas skolēnu informētību par japāņu mīklām.
Pētījumā secināts, ka japāņu mīklas ir sava veida spēle, kurā jāatrod sakarība starp skaitļiem un zīmējumu. Tās vienlaikus ir gan izklaides un relaksācijas veids, gan arī palīgs prāta spēju attīstīšanā, jo trenē cītību, vērību, koncentrēšanos un loģisko domāšanu. Efektīvi tas ir tādā gadījumā, ja ar to nodarbojas regulāri un ar patiesu interesi. Uzdevumu risināšanā nav nepieciešama erudīcija, turpretī izšķiroša loma ir pacietībai un uzmanībai, kā arī spējai atrast izeju sarežģītā situācijā. Tā kā japāņu mīklas ir internacionāla spēle, tās ir pazīstamas visā pasaulē, taču Latvijā tās nav sevišķi populāras. Japāņu mīklai ir jābūt atrisināmai loģiski, bez aptuveniem minējumiem.
Atslēgas vārdi: japāņu mīklas, loģika, matemātika, pusaudži, ietekme.…