Secinājumi
Latvijā iedzīvotāju sakaits darbspējīgā vecuma grupā sarūk, sakarā ar demogrāfiskām problēmām, depopulāciju, zemu dzimšanas koeficientu un iedzīvotāju novecošanu. Tāpēc Latvijai ir nepieciešami imigranti. Latvijā ir pieprasījums pēc kvalificēta darbaspēka informātikas, zinātnes, komercdarbības un kultūras lietu jomā.
Imigrantu piesaistīšanai nepieciešams nodrošināt tiem stabilu atalgojumu, valodas kursus un zemas dzīvošanas izmaksas.Visvairāk termiņuzturēšanas atļauju pieprasa no Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas, piemēram kravas autovadītāji, programmētāji un pavāri.
Latvijā imigrācija ir kaut kas jauns un parādījās pavisam nesen, tāpēc vēl nav tik labi attīstīstīts integrācijas aspekts. Vislielākais skaits imigrantu ir Pierīgas reģionos, visdzrīzāk tāpēc, ka tur ir labāk attīstīta ekonomiskā dzīve un infrastruktūra. Galvenās iebraucēju grupas ir ārvalstu studenti un viesstrādnieki.
Valsts cenšas uzlabot situāciju ar imigrantu integrāciju, nodrošinot tiem valodas kursus un piešķirot tiem pabalstus, tomēr vietējo iedzīvotāju viedokļi ir ļoti pretrunīgi. Tie izsaka viedokli, ka no sākuma jāuzlabo vietējo iedzīvotāju ekonomisko dzīvi, jo tiem pašiem nepietiek līdzekļu pilnai dzīvei. Kaut gan ir jāatceras, ka lielākā daļa imigrantu veic ieguldījumu valsts ekonomikā un maksā nodokļus kā jebkurš valsts iedzīvotājs.
Imigrantuem ir dažādi imigrācijas iemesli, bet lielākoties tie ir austrumu tautības cilvēki.
Tiek izcelti vairāki izaicinājumi imigrantiem. Kāda ir viņu iepriekšējā izglītība un vai tie spēs pielāgoties vietējam izglītības līmenim? Vai spēs tos pieņem sabiedrība? Vai tie spēs iekļauties citā mentalitātē un kultūrā? Vai spēs konkurēt vietējā darba tirgū un sazināties ikdienas situācijās? Lai varētu skaidri atbildēt uz šiem jautājumiem, jāveic vairākus pētījumus un eksperimentus ar reāliem imigrantiem, ieviesot tos vietējā sabiedrībā.
Latvijā joprojām nav liels koeficients imigrantu, kam ir vairāki iemesli: zems atalgojums, prasības pēc latviešu valodas, integrācijas pasākumu trūkums. Latvijas iedzīvotāju negatīvā attieksme pret imigrantiem tiek saistīta ar nevienlīdzīgu atalgojumu, kas nepatīk vietējiem.Pēdējos gados imigrācija pieauga saistībā ar izglītības iespējām un kvalificēta darba piesaistīšanu.
…